UB09: Jotanovićeva peta u finalu

Srpska atletičarka Jelena Jotanović zauzela je peto mesto u trci na 100 metara prepone na Univerzijadi.

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Ona je u petak veče u finalnoj trci istrčala svoj najbolji rezultat do sada - 13,19 sekundi, međutim, to nije bilo dovoljno da bude bolja od Turkinje Nevin Janit koja je jedina stazu istrčala za manje od 13 sekundi (12,89). Srebro je osvojila Sonata Tamosaitite iz Litvanije, a treća je bila Novozelanđanka Andrea Miler.

Druga srpska atletičarka Jelena Radinović Vasić zauzela je 11. mesto u skoku s motkom. Ona je u trećem pokušaju preskočila 4,10 metara, a potom je tri puta rušila letvicu na visini od 4,20 metara,

Plasman u finale nisu uspele da ostvare Dunja Spajić i Ivana Vukomanović koje su u skoku u vis imale slab nastup u kvalifikacijama. Spajić je zauzela 20. mesto rezultatom 1,70 metara, dok je Vukomanovićeva podelila poslednje 21. mesto preskočivši visinu od 1,60 metara.

Najbolja u kvalifikacijama bila je Nemica Arijana Fridrih sa visinom od 1,88 metara.