Automobili

Sreda, 30.05.2012.

14:27

Alfa 4C osvojila nagradu za dizajn

Alfa Romeo 4C proglašen je za najlepši automobil u kategoriji prototipa i konceptnih vozila na tradicionalnoj manifestaciji Concorso d'Eleganza u Italiji.

Podrazumevana plava slika

Na događaju koji se svake godine održava na obalama jezera Komo, Alfa je pobedila u konkurenciji takvih automobila kao što su Aston Martin AM310, Ford EVOS ili Lexus LF-LC, a uspeh je još veći ako se zna da je pre nje nagradu za dizajn osvajao Aston Martin sa konceptima One-77 i V12 Zagato.

Koncept Alfa Romeo 4C izazvao je veliko interesovanje kada je prvi put prikazan na ženevskom auto-salonu 2011. godine.

Tada su zvaničnici najavili da će serijska prozvodnja ovog automobila početi 2012, da bi nešto kasnije kao novi termin bila određena 2013. godina.
Alfa Romeo 4C dugačak je samo 4 metra, međuosovinsko rastojanje iznosi 2,4 m, a baziran je na Giuliettinoj platformi C-Evo.

Automobil će pokretati 1.8 litarski turbo-punjeni četvorocilindrični motor od 200 ks, a ranije je najavljeno da će biti proizvedeno svega 18.000 primeraka ovog sportskog modela.

Projektovana cena iznosi oko 45.000 evra.

Pročitajte najavu saradnje između Alfa Romea i Mazde.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 8

Pogledaj komentare

8 Komentari

Možda vas zanima

Neočekivan obrt

Iran izigrao Trampa

Pakistan je zvanično odobrio tranzit robe u Iran preko svoje teritorije i luka, pozicionirajući Karači, Port Kasim i Gvadar kao ključna logistička čvorišta za iransku trgovinu.

23:26

3.5.2026.

2 d

Svet

Eskaliralo je; Gori u Ormuskom moreuzu VIDEO

Dve iranske rakete pogodile su brod američke mornarice koji je pokušao da uđe u Ormuski moreuz, sprečivši ga na taj način da to i učini, prenela je danas agencija Fars, pozivajući se na lokalne izvore.

12:28

4.5.2026.

2 d

Podeli: