Krajem aprila 2012. godine Concept One je prikazan na auto-salonu superautomobila Top Marques u Monaku, gde su predstavnici kompanije saopštili cenu osnovne verzije ovog automobila.
Concept One ima četiri električna pogonska sistema. Svaki od ovih sistema pokreće po jedan točak automobila, a ukupna snaga električnog pogona iznosi 1088 ks.
Prema tvrdnjama njegovih tvoraca, elektromotori su u stanju da vozilo teško 1.650 kg pokrenu od 0 do 100 km/h za svega 2,8 s, dok maksimalna brzina ovog automobila iznosi 305 km/h.
U kompanija Rimac Automobili kažu i da Concept One sa jednim punjenjem baterija može preći i do 600 km.
Hrvatski električni sportski automobil Concept One imao je premijeru u septembru 2011. na sajmu automobila u Frankfurtu, gde je privukao veliku pažnju posetilaca i medija, a tada je najavljen i plan proizvodnje serije od 88 primeraka.
Pročitajte o svetskoj premijeri Concepta One na sajmu automobila u Frankfurtu 2011.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 13
Pogledaj komentare