Automobili

Sreda, 05.03.2014.

14:08

Rast prodaje Volvo automobila

Kompanija Volvo 2013. prodala je 427.840 vozila, ostvarila operativni profit i izašla iz gubitaka, koje je imala u prvom tromesečju te godine

Default images

Nakon 2013, Volvo i u 2014. godini očekuje rast prodaje i to za pet odsto, izjavio je šef kompanije Hokan Samuelšon, a prenose svetske agencije.

Profitu kompanije u prethodnoj godini doprineo je rast prodaje na glavnim tržištima, u SAD i u Kini. U Kini je prodato 61.146 vozila, odnosno čak 45,6 odsto više nego 2012.

U februaru 2014. prodaja automobila marke Volvo povećana je 4,6 odsto u odnosu na isti mesec 2013. godine. Broj prodati vozila je porastao osmi mesec uzastopce.

Izvor: B92, Tanjug

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 4

Pogledaj komentare

4 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: