Turisti napravili haos od Airbnb apartmana: "Pretvorili su ga u smetlište" VIDEO
Turisti su stan rezervisali na četiri dana, a za sobom su ostavili razbacanu hranu, prazne flaše, prljavo posuđe i smeće na gotovo svakom koraku.
21. avgust
21:00
11 h
Izvor: RINA
Nakon što su putevi pročišćeni, a sneg prestao da pada na srpskoj turističkoj lepotici – planini Zatibor već krajem novembra vlada prava zimska idila.
Na snimcima zabeleženim iz vazduha jasno se vidi lepota ovog mesta, stoga i ne čudi da je godinama unazad jedna od najpolularnijih destinacija, kako za domaće turiste, tako i za goste iz čitavog sveta.
"Iskreno, meni je Zlatibor prelep u svako doba godine i rado dolazim kad god mogu. Sada nas je u novembu obradovao ovaj prvi sneg, pa su deca već uživala u tim zimskim čarima. Uspeli smo da napravimo čak i malog Sneška Belića. Volimo što na Zlatiboru uvek ima ljudi, a volimo i taj urbani centar koji mnogi osporavaju. Nama je prelepo da možemo sesti u lep kafić, prošetati pored jezera, za decu ima puno sadržaja, a ako poželimo u prirodu, tu nam je na deset minuta kolima", kaže za Regionalnu informarivnu novinsku agenciju RINA Bojana Tomić, turistkinja iz Beograda.
Turistička organizacija Zlatibor spremila je bogat program za predostojeće novogodišnje i božićne praznike, a na Kraljevom trgu svoje koncerte će 31. 12. i 1. 1. održati velike regionalne zvezde Peđa Jovanović i Vlado Georgiev.
Opština Čajetina sprovela je i terensko istraživanje javnog mnjenja na teritoriji cele Srbije želeći da sazna šta građani i meštani misle o Zlatiboru i smeru u kome se kreće opština Čajetina. Pitanje na koje su ispitanici davali svoj odgovor glasilo je "Da li biste podržali ideju da do 2050. godine Zlatibor postane jedan od najvećih i najsadržajnijih planinskih centara u Evropi, koji ispunjava najviše ekološke standarde?"
"Na osnovu istraživanja koje smo dobili, sa velikom zahvalnošću i radošću primili smo rezultate da 85% građana veruje u našu viziju Zlatibora kao modernog evropskog centra, mesta koje će biti ponos svima nama, ali i magnet za posetioce iz čitavog sveta. Ova podrška znači mnogo, jer pokazuje da sa građanima Srbije delimo istu viziju prema ovom kraju i istu želju da Zlatibor postane destinacija uporediva sa najpoznatijim evropskim centrima, poput čuvenog Davosa u Alpima", rekao je predsednik opštine Čajetina Milan Stamatović.
On dodaje da, vođeni rečima građana i poverenjem, već rade na strategiji Zlatibora i Čajetine u budućnosti, koja će uvažiti i sve želje i sugestije.
Turisti su stan rezervisali na četiri dana, a za sobom su ostavili razbacanu hranu, prazne flaše, prljavo posuđe i smeće na gotovo svakom koraku.
21. avgust
21:00
11 h
Na društvenim mrežama pojavila se mapa, koja pokazuje gde se nalaze sigurnosne kamere u Severnoj Makedoniji, tačnije na autoputu A1.
21. avgust
18:08
13 h
Zabrana će se odnositi na oko 30 ulica u centru grada Komo na bicikle i električne bicikle, uključujući i one koje koriste kuriri za dostavu
21. avgust
14:43
17 h
njihovo neobično ponašanje može biti znak da su iscrpljene i da im je potrebna pomoć.
21. avgust
13:57
18 h
Nova aplikacija omogućava da se saobraćajne kazne provere i plate elektronski, pre nego što vozači stignu do graničnog prelaza, čime bi trebalo da se izbegnu dodatna zadržavanja i neprijatna iznenađenja na granici.
21. avgust
11:47
20 h
Pogledajte šta vam zvezde poručuju na polju ljubavi, posla i zdravlja za danas.
22. avgust
8:05
2 min
Vladimir Kličko još uvek ne može da se pomiri sa tim da je njegova bivša verenica tragično preminula.
21. avgust
21:54
10 h
Ono što im nikada ne nedostaje, to je samopouzdanje. Njega ovi horoskopski znakovi imaju i previše.
21. avgust
21:15
10 h
Voditeljka Maja Jama je ovog leta vatrenija nego ikad i to sve nakon raskida veze.
21. avgust
20:31
11 h
Ako ste mislili da smo na crvenom tepihu sve videli, Margaret Kvoli vas je demantovala.
21. avgust
19:46
12 h
Iz gradske uprave Beča objasnila je da je cilj takve prakse da se spreči mokrenje muškaraca na javnim mestima.
22. avgust
8:00
7 min
Ruslana je otvorila ovogodišnje izdanje Dragi Bravo festivala, a uz prepoznatljiv stil, energiju i koreografiju podigla je publiku na Ušću
21. avgust
23:32
8 h
Bio je pastor Evanđeoske crkve u Srbiji, verski analitičar, novinar i istraživač verskih sloboda
21. avgust
20:31
11 h
Nakon iznenadne smrti glumice Hejden Penetijere, jedno od glavnih pitanja koje se sada postavlja jeste šta će se dogoditi sa njenom imovinom, tantijemama i prihodima koje njene uloge i dalje donose.
21. avgust
19:40
12 h
U saopštenju kompanije se navodi da presuda predstavlja razornu kritiku pokušaja da se unište jedan list i ugled njegovih novinara, urednika i rukovodilaca.
21. avgust
19:30
12 h
Malo je poznati da se melatonin nalazi u pojedinim namirnicama, koje vam mogu pomoći da bolje spavate.
21. avgust
21:30
10 h
Redovna konzumacija ovog voća može imati niz pozitivnih efekata na organizam, kažu stručnjaci.
21. avgust
19:17
12 h
Kako bi se obezbedila maksimalna iskoristljivost suplemenata, stručnjaci savetuju da između uzimanja gvožđa i pijenja kafe prođe najmanje sat do dva.
21. avgust
15:05
17 h
Nakon elektro-hemoterapije Džodi se "vratila svojoj uobičajenoj vedroj i energičnoj formi", prema rečima zvaničnika zoološkog vrta.
21. avgust
12:15
19 h
Sok od cvekle bogat je prirodnim nitratima koji mogu doprineti širenju krvnih sudova i snižavanju krvnog pritiska. Evo šta treba znati.
21. avgust
8:17
23 h