Otvarenje Adventa Zagreb predviđeno je u subotu, 30. novembra, kada će se već tradicionalno upaliti prva adventska sveća na Trgu bana Jelačića.
U organizaciji Grada Zagreba, Turističke zajednice grada Zagreba te institucionalnih i privatnih partnera, višestruko nagrađivani Advent Zagreb ove godine započeće 30. novembra i trajaće, zajedno s novogodišnjim događajima, do 7. februara 2025.
"Veliko mi je zadovoljstvo najaviti početak ovogodišnjeg Adventa u Zagrebu, naše najveće zimske manifestacije koja ima izuzetan kulturni, turistički i ekonomski značaj. Sad već tradicionalno, na otvaranju Adventa imamo i gosta, gradonačelnika glavnog grada iz druge države. Prošle godine bila je to gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić, a ove godine s nama će biti gradonačelnik Budimpešte, Gergely Karácsony", rekao je prilikom predstavljanja Adventa Zagreb 2024., gradonačelnik Grada Zagreba, Tomislav Tomašević.
Ove godine, u saradnji sa Zagrebačkim električnim tramvajem, uvode se i dva Vesela božićna tramvaja. Ovi atraktivni tramvaji doprineće čaroliji Adventa, pružajući nezaboravna iskustva vožnje kroz Grad u prazničnom raspoloženju.
Shutterstock/Ivan Klindic
"Uz bogate kulturne, zabavne te dečje programe koje pripremamo svake godine, Advent Zagreb 2024. donosi poseban ugođaj kroz nove dekorativne zone koje će ove godine ulepšati ulice Staru Vlašku, Petrićevu i Masarykovu. Tu su, naravno, i sve ostale tradicionalne lokacije, a skrenula bih pažnju na potpuno novo uređenje Tunela Grič, koje će posetiocima pružiti čarobno iskustvo koje spaja maštu i duh praznika. Posebno nas veseli da je Advent Zagreb ponovno prepoznat kao nezaobilazna destinacija za zimska putovanja, a ove godine naš grad se ističe na listama prestižnih medija kao što su CNN, Conde Nast Traveler, Forbes, National Geographic, The Times i mnogi drugi. Ovakva medijska prisutnost, zajedno s našim promotivnim aktivnostima koje provodimo na 23 tržišta, dodatno doprinosi pozicioniranju Zagreba kao svetski prepoznate adventske destinacije", naglasila je direktorka TZGZ-a, Martina Bienenfeld, te podsetila kako je prošlog decembra u Zagrebu boravio svaki treći posetilac koji je stigao u Hrvatsku te da je hrvatska metropola bila prva po ostvarenim dolascima i noćenjima u tom razdoblju.
Bogat kulturno muzički program po raznim lokacijama u gradu, kao i detaljne satnice svih programa dostupne su na službenim stranicama Adventa Zagreb.
Na Kopaoniku ovih dana ima dosta skijaša, stekli su se i bolji uslovi za bolje veštačko osnežavanje, a danas je napadalo i dosta snega, te jedna od najpopularnijih planina izgleda zaista spektakularno.
Zlatibor će u petak, 26. decembra, svečano otvoriti zimsku turističku sezonu bogatim i raznovrsnim programom koji će trajati tokom čitavog dana i obradovati posetioce svih generacija.
Svi znamo za popularne adventske destinacije poput Budimpešte i Zagreba, ali Evropa krije i mnoga manje poznata mesta gde zimski praznici dobijaju posebnu, čarobnu notu.
Ukoliko ne bude rešen problem vozača kamiona, izazvan uvođenjem novog sistema za proveru ulaska državljana trećih zemalja u šengenski prostor, uslediće blokada šengenskih granica.
Avio-kompanija Wizz Air najavila je da će od juna 2026. godine pokrenuti dve nove direktne linije iz Beograda – ka Pizi u Italiji i Haniji na grčkom ostrvu Krit.
I dok smo navikli da su cene na Srebrnoj planini tradicionalno više nego u ostatku Srbije, sezona 2025/26. donosi kontraste koji ostavljaju bez daha, čak i one s nešto dubljim džepom.
Na Kopaoniku ovih dana ima dosta skijaša, stekli su se i bolji uslovi za bolje veštačko osnežavanje, a danas je napadalo i dosta snega, te jedna od najpopularnijih planina izgleda zaista spektakularno.
Skijališta Srbije obaveštavaju sve ljubitelje skijanja da su devet staza i osam instalacija trenutno u funkciji na Kopaoniku, a noćna staza Karaman greben počinje sa radom od sutra, dok gondola Brzeće – Mali Karaman startuje 27. decembra.
Britanska Pošta je u saradnji sa Crystal Ski Holidays sprovela istraživanje o najpovoljnijim evropskim skijalištima, u koje je uključila 32 popularne destinacije u devet evropskih država, a koje Britanci najčešće posećuju tokom zime.
Na Kopaoniku ovih dana ima dosta skijaša, stekli su se i bolji uslovi za bolje veštačko osnežavanje, a danas je napadalo i dosta snega, te jedna od najpopularnijih planina izgleda zaista spektakularno.
Zlatibor će u petak, 26. decembra, svečano otvoriti zimsku turističku sezonu bogatim i raznovrsnim programom koji će trajati tokom čitavog dana i obradovati posetioce svih generacija.
Svi znamo za popularne adventske destinacije poput Budimpešte i Zagreba, ali Evropa krije i mnoga manje poznata mesta gde zimski praznici dobijaju posebnu, čarobnu notu.
Primenite ovaj savet već pri sledećem pranju i uživajte u pogledu na svoje blistavo bele zavese koje izgledaju kao da su upravo stigle iz luksuznog hotela.
Psi koji unapred naslućuju katastrofe – mit ili merljiva sposobnost? Istraživanja pokazuju šta njihova čula zaista mogu, i kako društvene mreže podstiče veru u natprirodno.
Britanski kralj Čarls III evocirao je uspomene na svoju pokojnu majku, kraljicu Elizabetu II, tokom svog prvog božićnog obraćanja kao monarha, u govoru u kojem je, takođe, odao počast nesebičnoj posvećenosti britanskih službenika javnog sektora.
Zbog porasta respiratornih infekcija, Zdravstveni centar Šabac od danas, 25. decembra, privremeno je zabranio posete pacijentima, sa ciljem sprečavanja širenja infekcija i zaštite pacijenata i zaposlenih.
Šest specifičnih simptoma depresije koji se javljaju u srednjim godinama mogli bi biti rani znak upozorenja na povećan rizik od razvoja demencije kasnije u životu.
Masti često imaju lošu reputaciju u svetu dijeta i restriktivne prehrane, ali istina je da su masti ključna komponenta svake zdrave ishrane - čak i kada je cilj mršavljenje.