U tekstu koji prenosi portal Plavakamenica.hr navodi se da je Neum "najružniji grad na Jadranu" i da ga, kako ističu, "treba izbegavati po svaku cenu".Autor teksta kritikuje razvoj Neuma, navodeći da je još u vreme bivše Jugoslavije postao "grad sa najvećim brojem apartmana na Jadranu", što je, prema njihovom mišljenju, trajno uticalo na njegov izgled i turističku ponudu."Pre više od četrdeset godina Komunistička partija Bosne i Hercegovine odlučila je da za svoje funkcionere izgradi veliko turističko naselje upravo u Neumu… To je Neum učinilo najružnijim gradom na Jadranu. I to nepovratno", navodi se u tekstu.U nastavku se dodaje da je današnje stanje, prema njihovoj oceni, još lošije, uz tvrdnje o zapuštenim hotelima i arhitekturi, kao i kritike ugostiteljske ponude."Neum je, dakle, distopijski primer postsocijalističkog turizma, koji treba izbegavati po svaku cenu. Zaista nema ničeg netačnijeg i besmislenijeg nego promovisati Neum kao turističku destinaciju. Neum je, definitivno, mesto koje treba izbegavati", zaključuje se u tekstu.
0 Komentari
Sortiraj po: