"Zbog kvara na digitalnom železničkom radio-sistemu GSM-R širom Nemačke, svi vozovi se privremeno zadržavaju u stanicama", navodi se u saopštenju, prenosi Frankfurter algemajne cajtung. Prema navodima portparola kompanije, došlo je do poremećaja u radu digitalnog železničkog radio-sistema GSM-R."Naši tehničari intenzivno rade na otklanjanju kvara", rekao je on i dodao da će dodatne informacije biti objavljene čim to bude moguće. Pre toga je više regionalnih železničkih prevoznika već prijavilo probleme sa radio-komunikacijom.Kompanija Eriks, regionalni železnički prevoznik u Donjoj Saksoniji, na svojoj internet stranici navela je da su zbog kvara nastala velika ograničenja u celokupnom saobraćaju i savetovala putnicima da tog dana ne kreću na put. Zbog široko rasprostranjenog kvara na železničkoj radio-mreži pogođeni su svi vozovi na svim linijama.I kompanija Ajzenbangezelšaft saopštila je da svi vozovi moraju da se zaustave ili da uđu u najbližu stanicu i tamo sačekaju dalja uputstva.Prema njihovom saopštenju, problem je zahvatio celokupan železnički saobraćaj i vožnje vozova trenutno u principu nisu moguće.
0 Komentari
Sortiraj po: