Više od 200.000 vozila prošlo kroz Beograd: Šta nas čeka na putevima za praznike
Dolaskom praznika, prema najavama nadležnih, očekuju se gužve na naplatnim stanicama u Srbiji.
25. decembar
11:49
12 min
Izvor: 92Putovanja
Za jedan evro teško se više može sa letovanja doneti i magnet, naprotiv, negde će vam i za to tražiti četiri puta više.
Jedan magnet, jedan evro - važilo je dugo godina u poznatim letovalištima u Grčkoj, a onda su i ti čuveni suveniri postali sve skuplji.
Iako su cene raznolike i zavise od izgleda, prodavnice, mesta, prosečna cena je sada oko dva evra. Međutim, možete imati sreće da naiđete na one od jedan i po, ali i na one od čak četiri evra.
Iako izgledaju isto kao i jeftiniji, u jednoj suvenirnici na Kritu magneti se prodaju za četiri evra, što je, imajući u vidu da se par koraka nalaze oni višestruko jeftiniji, iznenadilo turiste.
Za istu cenu, negde možete pronaći i manji ceger, kao i popularan morski nakit, a za evro, dva više i neku drugi kolekcionarski suvenir poput snežne kugle, figurice...
Znači li to da će prepoznatljiv suvenir iz Grčke postajati sve skuplji, kao što je slučaj u nekim popularnim evropskim gradovima?
To možda neće ipak predstavljati problem, jer prema anketi na našem sajtu 32.2 odsto putnika za neki suvenir izdvoji i do 20 evra, u zavisnosti i od destinacije.
Tek 16 odsto daje do dva evra upravo za magnete, 27.7 odsto učesnika izdvaja za neku sitnicu sa putovanja do pet evra, a 24.4 ništa od toga ni ne kupuje.
Ono što se ove godine može naći u suvernirnicama na moru su i verzije popularne "Labubu" lutkice. Ima manjih i većih, a one veće koje se prodaju u kutiji u jednoj ranji koštaju 13 evra.
Dolaskom praznika, prema najavama nadležnih, očekuju se gužve na naplatnim stanicama u Srbiji.
25. decembar
11:49
12 min
Zlatibor će u petak, 26. decembra, svečano otvoriti zimsku turističku sezonu bogatim i raznovrsnim programom koji će trajati tokom čitavog dana i obradovati posetioce svih generacija.
25. decembar
10:30
1 h
Svi znamo za popularne adventske destinacije poput Budimpešte i Zagreba, ali Evropa krije i mnoga manje poznata mesta gde zimski praznici dobijaju posebnu, čarobnu notu.
25. decembar
8:51
3 h
Posao kabinskog osoblja, kao i mnogi drugi, podrazumeva strogo pridržavanje pravila kako bi sve funkcionisalo profesionalno i bez neprijatnosti.
25. decembar
7:26
4 h
Koliko će zaista koštati odmor u Grčkoj za četvoročlanu porodicu idućeg leta?
24. decembar
20:21
15 h
Mnogi smatraju da je Melanija Tramp odabrala haljinu s kultnim detaljem koji jasno poručuje da je s ovih prostora.
25. decembar
11:46
15 min
I vi ste među onima kojima je ormar prepun odeće, a svejedno svakog jutra ponavljate onu – "nemam šta da obučem"? Onda ste na pravom mestu...
25. decembar
11:00
1 h
Zlatan Ibrahimović nastavlja da oduševljava i zadivljuje milione obožavalaca širom sveta, a čak i na odmoru koristi priliku da ostane u savršenoj formi.
25. decembar
10:06
1 h
Jednu boju nikad ne bi trebalo da birate za kuhinju – sprečava protok sreće i sve pozitivne vibracije u kući.
25. decembar
9:31
2 h
Pročitajte pet naučnih razloga zašto je čvrsta veza s bakom i/ili dekom neverovatan dar...
25. decembar
8:44
3 h
Superstar televizija gledaocima donosi najpopularnije filmove i serije na male ekrane tokom cele godine, a tokom predstojećih novogodišnjih praznika publiku očekuju i novi kinematografski hitovi, namenjeni zajedničkom okupljanju i zabavi za sve generacije.
25. decembar
11:37
24 min
Nakon osam godina od velikog beogradskog spektakla, popularni sastav Tropico band zakazao je koncert 29. decembra u mts Dvorani.
25. decembar
11:23
38 min
Novi detalji o tragičnoj smrti Mišel i Roba Rajnera, čija su tela pronađena 14. decembra u njihovom domu u Los Anđelesu, otkrivaju da su preminuli samo nekoliko minuta nakon smrtonosnog napada koji je izveo njihov sin Nik.
25. decembar
9:46
2 h
Na izvlačenju američke lutrije Pauerbol (Powerball) na Badnje veče po Gregorijanskom kalendaru izvučen je džekpot od 1,817 milijardi dolara, koji je kupljen u Arkanzasu, čime je okončan tromesečni niz izvlačenja bez glavnog dobitka, prenosi danas AP.
25. decembar
9:13
2 h
Bivša brodvejska dečja glumica Imani Dija Smit, poznata po ulozi mlade Nale u mjuziklu "Kralj lavova“, pronađena je mrtva u svojoj porodičnoj kući u Edisonu, u Nju Džerziju, 21. decembra.
25. decembar
8:17
3 h
Zbog porasta respiratornih infekcija, Zdravstveni centar Šabac od danas, 25. decembra, privremeno je zabranio posete pacijentima, sa ciljem sprečavanja širenja infekcija i zaštite pacijenata i zaposlenih.
25. decembar
11:06
55 min
Šest specifičnih simptoma depresije koji se javljaju u srednjim godinama mogli bi biti rani znak upozorenja na povećan rizik od razvoja demencije kasnije u životu.
25. decembar
7:47
4 h
Masti često imaju lošu reputaciju u svetu dijeta i restriktivne prehrane, ali istina je da su masti ključna komponenta svake zdrave ishrane - čak i kada je cilj mršavljenje.
24. decembar
20:50
15 h
Opasno je za vaše zdravlje; postoji trik kako da ga pravilno jedete.
24. decembar
18:02
17 h
Kada se deca koncentrišu na određen zadatak, verovatno ste primetili da se namršte, zaustave disanje i isplaze jezik.
24. decembar
12:32
23 h