Izvor: dpa-prototype.de

Nemačka ima bogatu istoriju i toleranciju nudizma. Međutim, poslednjih godina učestali su sukobi i incidenti, pa su gradske vlasti u Rostoku strogo podelile plaže na "gole" i "tekstilne."

Nudisti će, dakle, na miru moći da se sunčaju i kupaju na delovima plaža Varneminde i Markgrafenhajde.

"Na nudističkim plažama biće dozvoljeno zadržavanje samo nudistima. Obučeni tu neće smeti da se kupaju ili da iznajmljuju ležaljke," saopštila je gradska uprava.

Izmena propisa koju su odbornici usvojili uključuje i mogućnost proterivanja sa plaže u slučaju sukoba.

Povod za izmenu propisa su pritužbe nudista da su često na meti uznemiravanja i posmatranja ljudi koji među njih zalaze obučeni. Bilo je i neželjenog snimanja i fotografisanja.

Prethodna pravila su samo dozvoljavala nudistima da borave na određenim delovima gradskih plaža, uz obučene.

Sa druge strane, u interesu ravnopravnosti gradske vlasti su odredile i delove plaže na kojima će smeti da borave samo obučeni. Uz to, ograničena je upotreba dronova.

Podeli: