Drevno naselje u Hrvatskoj na samoj litici: Idilično mesto ima svega dva stanovnika
Drevno naselje Lubenice, smešteno na hrvatskom ostrvu Cresu, može se pohvaliti bogatom istorijom starom preko 4.000 godina.
04. juli
8:20
2 years
Izvor: Index.hr
Sa sezonom letovanja, stalno se spekuliše o tome koje je more najčistije.
Što se tiče našeg okruženja, Hrvatska ima najčistije more za kupanje, što je sada potvrdila i najnovija zvanična analiza i izveštaj Evropske komisije i Evropske agencije za životnu sredinu.
Na osnovu prošlogodišnjih podataka, analiza je pokazala da je 99,1 posto hrvatskih obalnih područja (tačnije 886 od 894 ispitana) dobilo odličnu ocenu u pogledu kvaliteta morske vode. Istraživanjem je obuhvaćeno 27 država članica Evropske unije i Albanija. Prvo mesto zauzela je Hrvatska, a zatim slede Grčka i Kipar.
Drevno naselje Lubenice, smešteno na hrvatskom ostrvu Cresu, može se pohvaliti bogatom istorijom starom preko 4.000 godina.
04. juli
8:20
2 years
Ozod Abdukalikov je mladi Uzbekistanac koji putuje po svetu i deli svoja iskustva na svom Instagram profilu.
03. juli
14:43
2 years
O moru u Hrvatskoj pisao je i američki časopis Travel + Leisure. Oni pišu da je ova "mala zemlja, smeštena uz Jadransko more, zapanjila svet svojim impresivnim rezultatima".
"Ako kupanje ili jedrenje u neverovatno čistom moru u Hrvatskoj zvuči kao vaš letnji san, možda biste želeli što pre da krenete tamo. Iako je to još uvek nešto manje popularna evropska letnja destinacija, u poređenju sa Grčkom i Italijom, npr. Hrvatska je jedna od najboljih zemalja u Evropi za ljubitelje plaža. Svake godine se na njenim obalama okupi skoro 50 miliona ljudi", navodi se u članku.
"Hrvatska ima više od 2.736 kilometara kopnene obale, sa dodatnih 4.000 milja obale ostrva i ostrvaca u Jadranskom moru. Široko oko 193 kilometra, Jadransko more razdvaja Italiju od Balkana i poznato je po svojoj čistoći", dodaju oni.
Poznati influenser iz BiH Mirza Mustafagić, objavio je na TikToku snimak iz Opatije i prokomentarisao cene .
03. juli
10:37
2 years
Lepljivi podovi, smeće, miris urina, povraćanja i marihuane postali su neizostavni deo turističke ponude grada Splita, žali se lokalno stanovništvo.
04. juli
8:09
2 years
Hrvatska poslednjih godina privlači veliki broj turista zbog svojih prirodnih lepota i mora koje oduzima dah. Hrvatska obala je prelepa zbog svojih plaža, uvala i zaliva.
Holandska influenserka Kejt tokom boravka u Crnoj Gori ostala je zatečena cenama na luksuznim plažama kod Svetog Stefana, ističući da tako visoke iznose nije videla ni na Sejšelima ni na Fidžiju.
07. avgust
22:00
50 min
Svake godine na stotine hiljada turista iz svih krajeva sveta prođe ovim kaldrmisanim ulicama, uživajući u bogatoj istoriji, autentičnoj atmosferi i jednom od najlepših zalazaka sunca na Jadranu.
07. avgust
21:07
1 h
Potencijal za razvoj turizma je ogroman, a tome će u budućnosti svakako doprineti i razvoj putne infrastrukture.
07. avgust
20:47
2 h
Meštani i izdavaoci privatnog smeštaja u Sutomoru tvrde da danima vodu imaju svega nekoliko sati dnevno, zbog čega su turisti nezadovoljni i prete odlaskom.
07. avgust
20:16
2 h
Erupcija vulkana Etne izazvala je poremećaje na aerodromu "Vinćenco Belini" u Kataniji. Zbog vulkanskog pepela obustavljeni dolasci letova, a putnicima su obezbeđene vanredne železničke linije.
07. avgust
19:09
3 h
Anđela Veličković sve više privlači pažnju objavama na društvenim mrežama i zanosnim izgledom.
07. avgust
21:54
56 min
Iako ne mora da bude uvek sto posto tačno, neki znakovi mogu da ukažu na to da vas partner vara.
07. avgust
21:31
1 h
Saznajte da li ste vi među ovim srećnicima...
07. avgust
20:57
1 h
Hale Beri se teška srca oprostila od letnjeg odmora, ali i provokativnih izdanja.
07. avgust
20:14
2 h
Hrabrost je definitivno na spisku osobina koje krase špansku kraljicu Leticiju.
07. avgust
19:27
3 h
Preliminarni laboratorijski testovi otkrili su cijanid, dok je tokom obdukcija pronađen paradajz u želucima životinja.
07. avgust
20:37
2 h
Britanski muzički producent Vilijam Orbit, najpoznatiji po radu sa izvođačima poput Madone, grupe Blur i "All Saints" i Britni Spirs, preminuo je u 69. godini, saopštili su njegova porodica i prijatelji.
07. avgust
19:29
3 h
Nakon što je Isidora Mijanović privedena u Policijsku stanicu Savski venac zbog sumnje na krađu u prodavnici u TC Galerija, njen suprug Sergej Trifunović samoinicijativno je došao u policiju i zatražio da da izjavu o događaju, piše 24sedam.
07. avgust
19:00
3 h
Nakon koncerta Dina Merlina na stadionu Asim Ferhatović Hase u Sarajevu usledile su brojne reakcije. Osim nezadovoljnih fanova koji nisu uspeli da uđu uprkos kupljenim kartama, sada su se pojavili i problemi sa terenom.
07. avgust
18:21
4 h
Pad Beograda 1521. godine nije bio samo pad jedne tvrđave. Za srpski narod bio je to i početak jedne od velikih prisilnih seoba, čiji tragovi i danas postoje usred Istanbula.
07. avgust
18:17
4 h
Toplotni talas ne opterećuje samo naše telo, već i srce i krvne sudove. Koji simptomi su alarm za hitnu reakciju, otkriva kardiolog.
07. avgust
19:54
2 h
Afrički centri za kontrolu i prevenciju bolesti najavili su primenu postojeće vakcine protiv zair soja ebole u borbi protiv aktuelne epidemije izazvane bundibugjo sojem u Demokratskoj Republici Kongo.
07. avgust
16:18
6 h
Naš organizam ima sposobnost termoregulacije i kada su ekstremno visoke temperature i ukoliko pridodamo alkoholna pića to će 'posao' našeg tela biti u problemu.
07. avgust
15:43
7 h
Nutricionisti izdvajaju pet grupa namirnica koje bi trebalo jesti što ređe, kao i njihove zdravije zamene.
07. avgust
14:16
8 h
Sud je naložio kompaniji Meta da uplati 567 miliona dolara u fond za mentalno zdravlje dece i uvede strože mere zaštite maloletnih korisnika njenih društvenih mreža.
07. avgust
12:49
10 h