Letnji hit Evrope: Hrvatski Jadran među najtraženijim regijama
Rezervacije turističkog smeštaja putem online platformi (OTA) tokom leta 2025. godine nastavile su snažan uzlazni trend širom Evropske unije.
16. januar
20:00
6 h
Republički zavod za statistiku objavio je nove podatke o turističkom prometu u februaru 2025. prema kojima je veliki broj stranih turista noćio u banji Koviljači.
U banji Koviljači, prema novim podacima, u februaru je broj stranih turista iznosio 6.052, dok je bilo 3.690 domaćih turista. Broj noćenja u ovoj banji, kada su u pitanju strani turisti, prestigao je i neke popularnije banje, poput Vrnjačke banje, piše u izveštaju RZS.
Banja Koviljača ima veoma dugu tradiciju. Prema verovanjima, bila je lečilište još u doba Ilira, starih Rimljana, Turaka. U blagodetima banje Koviljače uživale su i brojne istaknute ličnosti kao što su Dositej Obradović i Vuk Karadžić.
Banja Koviljača se nalazi u zapadoj Srbiji u blizini planine Gučevo i reke Drine, kao i drugih planina, koje joj pružaju idealne klimatske uslove.
Banja Koviljača je poznata po izvorima lekovite, sumporovite vode, ali i po lekovitom blatu. U banji Koviljači nalazi se i istoimena Specijalna bolnica za rehabilitaciju u kojoj se koriste upravo lekovita voda i blato, ali i brojne druge terapije i tehnike.
Banja Kovijača može da se pohvali i predivnim banjskim parkom, koji predstavlja drugi po veličini park u Srbiji.
U Specijalnoj bolnici za rehabilitaciju "Banja Koviljača" leče:
U specijalnoj bolnici postoji i program velnesa, koji uključuje različite tretmane i masaže.
Do banje Koviljače je iz Beograda potrebno oko dva sata vožnje, a udaljenost iznosi 148 kilometara.
Rezervacije turističkog smeštaja putem online platformi (OTA) tokom leta 2025. godine nastavile su snažan uzlazni trend širom Evropske unije.
16. januar
20:00
6 h
Na jugu Toskane smešten je jedan od najposebnijih i najfotogeničnijih gradića Italije, sasvim drugačiji od brojnih i međusobno tako sličnih toskanskih "bisera" – Pitiljano.
16. januar
18:34
7 h
Amerikanac Dominik, poznat i kao Sandal Tan Men, posetio je Srbiju, a ovaj naš grad ga je oduševio.
16. januar
15:48
10 h
Ministarstvo spoljnih poslova Velike Britanije izdalo je hitno upozorenje svima koji putuju u navedenih 16 zemalja da preduzmu posebne mere opreza zbog trenutnih problema i dešavanja u tim zemljama.
16. januar
13:35
12 h
Stotine evropskih skijališta je napušteno u takozvanim "odmaralištima duhova", a sve više njih je primorano da se zatvori zbog nedostatka snega poslednjih godina.
16. januar
8:58
17 h
Emili Ratajkovski se povukla, ali samo na neko vreme i iskoristila pravu priliku da golišavim snimkom privuče pažnju svih onih koji je prate iz dana u dan.
16. januar
21:56
4 h
Odnos roditelja sa detetom je vrlo često predmet rasprave, a ovog puta polemika se pokrenula kada je jedna mama poljubila sina u usta.
16. januar
21:20
5 h
Džejson Momoa ne krije osećanja prema 12 godina mlađoj izabranici, ovog puta zajedno su bili na premijeri njegovog novog filma u Njujorku.
16. januar
20:44
5 h
Kristi Brinkli je bivša manekenka i to u osmoj deceniji, ali to je ne sprečava da pleni svojim izgledom i oduševljava ljude na društvenim mrežama, umesto na modnim pistama.
16. januar
19:49
6 h
Prvi mlad Mesec u 2026. godini dogodiće se 18. januara u znaku Jarca, donoseći priliku za usklađivanje želja i postavljanje ciljeva za naredni šestomesečni period.
16. januar
18:58
7 h
Večeras se u splitskoj dvorani Gripe održava koncert Marka Perkovića Tompsona, a pre početka koncerta, veliki broj publike u dvorani je počela da skandira "ajmo, ustaše".
16. januar
22:11
4 h
Glumac Ešton Kučer retko u javnosti govori o bivšoj supruzi Demi Mur, ali je nedavno napravio izuzetak i pohvalio njen rad.
16. januar
20:31
5 h
Muzička diva Tereza Kesovija najavila je kraj svoje karijere i otkrila da planira još tri koncerta – u Dubrovniku, Ljubljani i Zagrebu.
16. januar
19:31
6 h
Takmičenje za Pesmu Evrovizije obeležiće 70 godina postojanja velikom turnejom uživo, koja će započeti neposredno nakon završetka ovogodišnjeg finala.
16. januar
19:02
7 h
Kompleksni mezoskalni pejzaži ispod Antarktika mapirani iz svemira, a naučnici kažu da bi to moglo značajno poboljšati naše razumevanje kontinenta.
16. januar
18:03
8 h
Svakodnevni stres, od neočekivanih računa do osećaja potcenjenosti na poslu, može negativno uticati na zdravlje creva, upozorava nutricionistkinja Kim Plasa.
16. januar
21:30
4 h
Metabolizam se često smatra nečim na šta nemamo veliki uticaj, ali pored genetike, važnu ulogu imaju i ishrana i stil života.
16. januar
17:08
9 h
Osobe sa sindromom sopstvenog alkoholnog vrenja opiju se bez konzumiranja pića. Njihov digestivni trakt proizvodi etanol. Nova studija kaže da su uzrok mikrobi i da crevna flora može da bude relevantna i pred sudom.
16. januar
15:53
10 h
Nauka o ishrani se stalno razvija, a namirnice koje su se nekada smatrale neutralnim ili čak povremenim užitkom danas se proučavaju kroz znatno precizniju, naučno utemeljenu prizmu.
16. januar
14:21
12 h
Plivanje za Časni krst tradicionalno se organizuje na Bogojavljenje 19. januara, a iako mnogo ljudi želi da učestuje u ovom običaju, moraju biti svesni opasnosti po zdravlje.
16. januar
11:32
14 h