Društvo 0

27.11.2024.

8:07

Počeo sa radom prvi ovakav parking u Srbiji

Pušten je danas u rad prvi spratni parking za bicikle u Novom Sadu, na lokaciji između Naučno-tehnološkog parka i studentskih domova.

Izvor: B92.net

Počeo sa radom prvi ovakav parking u Srbiji
SebastianO Photography/Shutterstock.com

Podeli:

Kapacitet parkinga, čiju izgradnju je inicirao Naučno-tehnološki park, je 60 bicikala (30 u parteru i 30 na gornjem nivou), poseduje nadstrešnicu za zaštitu od vremenskih uslova, kao i specijalni mehanizam za odlaganje bicikala, navodi se u saopštenju JKP Parking servisa.

Puštanju u rad prisustvovali su Aleksandar Bulajić, član Gradskog veća zadužen za saobraćaj i puteve i Stevan Lugonja, direktor JKP "Parking servis", koji je ovom prilikom izjavio:

"Posle izgradnje prvog punjača za električne automobile u Novom Sadu, već davne 2017. godine, drago mi je što je JKP "Parking servis", u saradnji sa Naučno-tehnološkim parkom, učestvovao u izgradnji nečeg novog i jedinstvenog za naš grad. Reč je o spratnom parkingu za bicikle, koji je rađen po uzoru na holandske parkinge ovog tipa i jedini je ove vrste u Srbiji. Suština ovog parkinga je da se na malom prostoru obezbedi mesto za veliki broj bicikala. Tokom ove godine postavljeno je i oko 2.000 držača za bicikle, što najbolje govori o zainteresovanosti građana za ovaj vid prevoza".

0 Komentari

Možda vas zanima

Društvo

Deo Gornjeg grada Beogradske tvrđave zatvaraće se noću

JP "Beogradska tvrđava" od 3. juna uvodi režim noćnog zatvaranja dela kompleksa Gornjeg grada Beogradske tvrđave, sa ciljem unapređenja bezbednosti posetilaca, očuvanja kulturno-istorijskog nasleđa i zaštite jednog od najznačajnijih simbola Beograda.

10:45

1.6.2026.

1 d

Podeli: