Društvo 0

14.04.2025.

12:04

Biblioteka na otvorenom u Novom Sadu: Evo i na kojoj lokaciji VIDEO

Narodna biblioteka Srbije izgubila je veliki deo knjiga u Drugom svetskom ratu, a svake godine u aprilu foto-reporter Slobodan Šušnjević iz Novog Sada taj događaj obeležava tako što u gradu napravi improvizovanu biblioteku na otvorenom.

Izvor: B92.net/TV Prva

Biblioteka na otvorenom u Novom Sadu: Evo i na kojoj lokaciji VIDEO
Printscreen/TV Prva

Podeli:

Biblioteka na otvorenom se organizuje već dugi niz godina, a ove godine se nalazu u prolazu kod Bulevara Mihajla Pupina.

To je mala improvizovana biblioteka na otvorenom gde Novosađani mogu da pronađu zanimljive knjige za svačiji ukus. Izbor je raznovrstan,a svako može da pronađe nešto za sebe, i oni najmlađi sugrađani, kao i oni stariji.

"Ovaj prolaz sam izabrao zato što je zgodno jer je u centru grada i pošto više nema telefonskih govornica koje sam do sada koristio za ovu uličnu biblioteku, zato sam iskoristio policu koja se već nalazila tu", rekao je Slobodan Šušnjević, foto-reporter.

Kako je naveo, biblioteka je tu zbog bombardovanja 6. aprila.

Kako izgleda ova biblioteka i šta je još rekao Šušnjević pogledajte u video-prilogu TV Prve:

Izvor: prva

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: