Ekonomija 0

21.10.2025.

18:03

Za kupovinu zaštitnih ograda i stubića grad izdvaja 3 miliona dinara

Za potrebe zaštite javnih i zelenih površina u Leskovcu, raspisana je javna nabavka za kupovinu metalnih ograda i stubića, vredna 3 miliona dinara.

Izvor: Rešetka

Za kupovinu zaštitnih ograda i stubića grad izdvaja 3 miliona dinara
Milos Momcilovic / Shutterstock.com

Podeli:

Da bi se zelene površine zaštitile od gaženja i uništavanja, a trotoari i druge javne površine od parkiranja, iste se ograđuju i iz budžeta se svake godine izdvajaju sredstva za kupovinu metalnih ograda i stubića različitih dimenzija. Prema programu koji izrađuje Odeljenje za komunalno-stambene poslove, javnu nabavku raspisuje i sprovodi JP "Urbanizam i izgradnja".

"Na osnovu iskazanih potreba, raspisana je javna nabavka vredna 2,5 miliona dinara bez PDV-a. Kroz nju je predviđena kupovina ograda i stubića za dosad neograđene javne i zelene površine, ali i za zamenu dotrajalih i oštećenih na lokacijama na kojima su ranije postavljeni. Postupamo prema rešenju gradskog Odeljenja za komunalno-stambene poslove", kaže tehnički direktor, Ljiljana Mihajlović.

Ograde ili stubići biće postavljeni duž Bulevara oslobođenja, od raskrsnice sa ulicom Ivana Milutinovića, kod Narodne biblioteke, kod "Telenora" i ispred Leskovačkog kulturnog centra.

U Norvežanskoj, kod autobuskog stajališta "Tri šešira" i u ulici Stojana Ljubića biće zamenjeni oštećeni metalni stubići i ograde.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: