31.07.2025.
13:05
Zabrinjavajući podaci iz Kragujevca: Sve više dece pregledano u ambulanti
Tokom prethodna 24 sata služba Hitne pomoći u Kragujevcu imala je pune ruke posla.
Ekipe Zavoda za urgentnu medicinu obavile su ukupno 39 intervencija na terenu, od čega 31 tokom dana i osam tokom noći.
"U ambulantama Zavoda pregledano je 76 odraslih pacijenata – 18 u dnevnoj i čak 58 u noćnoj smeni, dok je u Odseku za pedijatriju obavljeno još 20 pregleda dece. Na javnim mestima registrovano je 13 intervencija", potvrđeno je za agenciju RINA u ZUM Kragujevac.
- Težak dan za kragujevačke lekare: Pet osoba povređeno u saobraćajnoj nesreći
- Pune ruke posla već danima unazad za Hitnu pomoć u Kragujevcu
Tokom dana, lekari su najčešće intervenisali zbog povreda, bolova u grlu i tegoba kod asmatičara. Tokom noći, dominirali su pacijenti sa bolom u grlu i visokim krvnim pritiskom.
Zabeležena je i jedna saobraćajna nesreća, u kojoj su ekipe Hitne pomoći reagovale na terenu.
Iz Zavoda poručuju da se građani i dalje javljaju zbog respiratornih tegoba, a da su visoke temperature prethodnih dana dodatno opteretile hronične bolesnike i asmatičare.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar