Hronika 0

17.07.2026.

9:50

Pala organizovana kriminalna grupa iz Jagodine: Pravili amfetamin, zaplenjena droga, pištolj...

Policija je posle višemesečne istrage u Jagodini uhapsila pet osoba osumnjičenih za proizvodnju i prodaju droge, dok će za još jednim pripadnikom grupe biti raspisana potraga.

Izvor: Telegraf

Pala organizovana kriminalna grupa iz Jagodine: Pravili amfetamin, zaplenjena droga, pištolj...
Foto: MUP

Podeli:

Pet osoba uhapšeno je u Jagodini zbog sumnje da su kao članovi organizovane kriminalne grupe proizvodili i prodavali amfetamin.

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala, Odeljenja za suzbijanje organizovanog krijumčarenja droga i Službe za kontraobaveštajni rad, u saradnji sa Javnim tužilaštvom za organizovani kriminal, Odeljenjem za posebne akcije i beogradskim Odredom Žandarmerije, uhapsili su pet osoba osumnjičenih da su kao pripadnici organizovane kriminalne grupe počinili krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela i neovlašćena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga.

Možda vas zanima

Policijski službenici Službe za borbu protiv organizovanog kriminala od ove organizovane kriminalne grupe iz Jagodine zaplenili su oko 14,5 kilograma amfetamina, 50 grama kokaina, oko 200 grama marihuane, gasni pištolj i 6.000 evra.

Pala organizovana kriminalna grupa iz Jagodine: Pravili amfetamin, zaplenjena droga, pištolj...
Foto: MUP

Možda vas zanima

Osumnjičeni su uhapšeni na teritoriji Jagodine prilikom pokušaja prodaje 10 kilograma amfetamina.

Za jednim osumnjičenim, pripadnikom ove organizovane kriminalne grupe, s obzirom na to da se ne nalazi u Republici Srbiji, biće raspisana potraga.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati, nakon čega će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal u Beogradu, a protiv osumnjičene M. B. (1983), srodnika osumnjičenog P. M., biće podneta krivična prijava zbog postojanja osnova sumnje da je počinila krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija Osnovnom javnom tužilaštvu u Jagodini.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: