Svet

Ponedeljak, 24.07.2023.

11:07

Šire se: Stižu u Evropu, sigurno je

Američka banka JPMorgan proširiće poslovanje svoje internet banke Čejs (Chase) na Nemačku i druge zemlje Evropske unije.

Izvor: poslovni devnik

Šire se: Stižu u Evropu, sigurno je
EPA-EFE/Peter Foley

To je rekao izvršni direktor Džejmi Dajmon za nemački list Handelsblat, prenosi Poslovni dnevnik.

U 2021. godini JPMorgan prvi je put iskoračio izvan matičnog američkog tržišta, nudeći građanima Velike Britanije usluge isključivo na internetu, a iz te banke su istovremeno signalizirali da im je cilj da prošire Čejsovo poslovanje i na druge zemlje.

"Uvek nam je bilo jasno da želimo da dovedemo Čejs ne samo u Veliku Britaniju, već i u Nemačku i druge evropske zemlje", rekao je Dajmon za nemački poslovni list.

"Imamo ambiciozne planove", naglasio je šef J P Morgana dodavši da konkretan vremenski okvir još nije utvrđen. Portparol banke potvrdio je pisanje Handelsblata, ali takođe nije želeo da komentariše vremenski horizont planova.

J P Morganovo središte u Evropskoj uniji nalazi se u nemačkom finansijskom centru Frankfurtu. Banka je u Nemačkoj izgradila istaknutu poziciju u segmentu savetovanja, a planira da proširi poslovanje i privuče više srednjih kompanija koje čine ‘žilu kucavicu’ nemačke ekonomije koje predvodi evropsku ekonomsku lokomotivu.

Dajmon je za Handelsblat izjavio da je uveren u uspeh. "U Nemačkoj ‘Čejs’ još nije toliko poznat, ali u svetu je snažan brend. Takođe smo pouzdana banka, s jakim bilansom, i privatni klijenti to znaju", rekao je Dajmon za nemački list.

Američke banke nastoje da nadoknade unosne, ali povremeno nestabilne povrate u investicijskom bankarstvu stabilnijim prihodima, iako se suočavaju s konkurentnim potrošačkim tržištem kojim dominiraju lokalni vodeći igrači, a marže su male, piše Rojters.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 5

Pogledaj komentare

5 Komentari

Možda vas zanima

Ozbiljno naoružavanje

Eks-ju zemlja nabavlja tri hiljade raketa

Ministarstvo odbrane Slovenije nabavlja 3.000 raketa vazduh-zemlja dometa 3.000 metara. Prvih 1.500 komada trebalo bi da bude isporučeno 2028, a ostatak 2029. godine.

8:31

19.8.2026.

1 d

Novi propisi

Od septembra nova pravila za trgovce

Ministarka trgovine Jagoda Lazarević izjavila je danas da će trgovci od septembra morati svakodnevno da objavljuju cenovnike svojih proizvoda na osnovu usvojenih zakona koji uređuju tržište i zaštitu potrošača u Srbiji i poručila da neće biti odlaganja.

19:04

19.8.2026.

1 d

Zaštita javnog zdravlja

Kraj prodaji alkohola u večernjim satima

U Splitu je stupila na snagu mera zabrane prodaje alkohola posle 21 sat do jutra narednog dana, koja je, kako se navodi, doneta u interesu zaštite javnog zdravlja, javnog reda i mira, kulturne baštine i okoline.

12:34

20.8.2026.

11 h

Podeli: