Vučić: Ovde će biti najveća plata; Bicerba je nešto što menja stvar FOTO/VIDEO
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je ceremoniji otvaranja fabrike Bicerba (Bizerba) u Valjevu.
Izvor: Tanjug, B92.net
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ/bs
"Bicerba je donela radost nama u Srbiju i mi smo beskrajno zahvalni", rekao je Vučić.
Podsetio je da je pre nešto više od godinu dana položen kamen temeljac za fabriku.
Najavio je da u Valjevo dolazi još jedna nemačka kompanija, za dva meseca.
"Ovo nije samo bitno zbog plata, već je ovo mesto zbog kog će Valjevo imati više novca. Ovde dolazi još jedna fabrika, pa će po završetku puta Valjevo imati prednost u odnosu na druge krajeve Srbije", rekao je.
Vučić je potom dodao da se očekuje i železničko čvorište koje će biti u Valjevu.
"Za Valjevo čujem neretko kritiku oko bolnice. Za razliku od drugih, radimo projekat i završićemo u junu. Kasnimo jer smo morali da menjamo. Uložićemo 90 miliona evra, u malu halu 15 miliona", izjavio je.
Potom se zahvalio Andreasu koji je uložio veliki novac u izgradnju Bicerbe, dodajući da Srbija veruje u ovaj posao.
"Odavde će da izađu najbolje vage u celom svetu", naglasio je.
"Posle godina i decenija propadanja ovog kraja, kako za Beograd, tako i druge zemlje, u Valjevo, i kolubarski okrug se vraća nada da možemo da živimo i da radimo bolje. Želim da vas obavestim da nemačke kompaije danas zapošljavaju više od 80.000 ljudi, a nadam se da možemo da dođemo do brojke od 100.000", rekao je Vučić.
Vučić je nakon otvaranja fabrike, odgovarajući na pitanja medija, rekao da Valjevo prvi put dobija brzu saobraćajnicu i defakto vezu sa Beogradom.
"Bicerba je nešto što donosi novu snagu. Za dva meseca stiže nova nemačka fabrika. Hajsens povećava broj zaposlenih", rekao je.
Podsetio je da je prosečna plata u Krušiku preko 65.000 dinara.
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIÆ/bs
"Kada pravite velike promene, oni koji uvek traže nešto negativno će uvek videti ono što niste stigli da uradite. Ne brinite, stići ćemo", izjavio je Vučić.
Podsetio je na izgradnju bolnica, pruga i puteva.
"Valjevo postaje veliko čvorište i vraća se na mapu infrastrukture. A ja pitam u kom delu istorije je toliko uloženo u Valjevu. Ponosan sam na ono što radimo u Srbiji. Rekao sam svima u Bicerbi da su nas zadužili mnogo čime. Mi smo ovde stavili kamen temeljac kada niko ovde nije hteo da dođe. Nikada to nećemo zaboraviti", naglasio je.
Obilazak fabrike
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIÆ/bs
Vučić je odmah po dolasku u fabriku održao sastanak sa rukovodstvom kompanije.
Tokom obilaska kompanije, popričao je sa zaposlenima.
"Za samo godinu dana je ovo rešeno, čisto je kao u apoteci, a ne kao da je vaga za merenje. Ovde će biti najveća plata", rekao je.
Podsetio je da je u Valjevu prosečna plata bila 608 evra, a da je sada možda već i veća.
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIÆ/bs
"Tek će da bude napretka. Bicerba je nešto što menja stvar, pravi veliku razliku. Dodatna industrijalizacija nas tera da radimo brzo putnu i železničku infrastruktru. Radimo bolnicu na 77.000 kvadratnih metara i uložićemo u to 90 miliona evra, 15 miliona evra u halu i sad završavamo dokumentaciju. Stvari se kreću napred, dolazi gas do 15. oktobra do Valjeva", rekao je Vučić.
U razgovoru sa čelnicima, takođe je razgledao i vage za operatore.
Upitao je da li su ovo najbolje vage na svetu, na šta je dobio odgovor da jesu i da je reč o najsavremenijim uređajima – najpreciznijim vagama koje imaju monitore, softvere i uopšte ne liče na vage kakve mi poznajemo i pamtimo.
"Ovo su najbolje vage! Možemo da merimo koliko čega smemo da jedemo", našalio se.
O fabrici
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIÆ/bs
Bicerba je jedan od globalnih lidera u proizvodnji vaga i svetski dobavljač hardverskih i softverskih rešenja iz oblasti tehnologije vaganja, sečenja i etiketiranja.
Radovi na izgradnji fabrke Bicerba počeli su u martu prošle godine i tada je najavljeno da će u njoj raditi oko 300 radnika, a investicija u prvoj fazi vredna je oko 21 milion evra.
Kompanija Bicerba je otvorila fabriku u Valjevu kako bi proširila svoje proizvodne kapacitete i ojačala svoje strateško prisustvo na tržištu.
U Valjevu je izgrađena nova fabrika i ovaj celokupan projekat predstavlja novo poglavalje u istoriji kompanije, navode iz Bicerbe.
Prve vage su već prizvedene i isporučene kupcima u februaru ove godine.
Proizvodno-tehnički centar Bicerbe u Valjevu već zapošljava 55 radnika i taj broj se svakog dana uvećava, a kompanija planira da u fabrici radi oko 300 zaposlenih.
FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIÆ/bs
U savremenoj fabrici su, kažu u kompaniji, stvorene potpuno nove mogućnosti za automatizaciju i digitalizaciju procesa.
Ukupna površina novoizgrađenog kompleksa iznosi 11.227 metara kvadratnih.
Bicerba planira da u narednih godinu dana razvije globalnu stratešku platformu za proizvodnju čitavog asortimana vaga, namenjenih maloprodajnim objektima.
Bicerba je jedan od najvećih svetskih dobavljača preciznih proizvoda, integrisanih rešenja za sečenje, obradu, vaganje i testiranje, komisioniranje, označavanje i plaćanje.
Kompanija navodi da Bicerba grupa kontinuirano radi na digitalizaciji, automatizaciji i umrežavanju svojih proizvoda i usluga.
Porodična kompanija Bicerba osnovana je 1866. godine u Balingenu, malom mestu u Baden-Vinterbergu.
Predstavnici kompanije su na početku radova rekli da projekat u Valjevu predstavlja dimenziju koja do sada nije viđena u istoriji Bicerbe.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Nemačka, zemlja koja je decenijama predstavljala sinonim za inženjersku savršenost, disciplinu i industrijsku moć, danas gubi još jedan ključni stub svog ekonomskog identiteta.
Štednja za penziju je više od jednog veka temelj ličnih finansija. Ali, prema rečima Ilona Maska, taj koncept bi uskoro mogao postati – potpuno nevažan.
Predsednik Srbije Aleksandrar Vučić upravo je završio razgovor s najvišim rukovodskom mađarskog MOL-a o mogućnosti kupovine Naftne industrije Srbije od strane te mađarske kompanije, saznaje Kurir.
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da bi nastao "potpuni haos" ako bi Vrhovni sud SAD poništio njegove globalne trgovinske carine, a odluka o tome očekuje se već sutra.
Generalni direktor Hajnekena, Dolf van den Brink, podneo je ostavku, okončavši šestogodišnji mandat na čelu holandske pivare samo nekoliko meseci nakon što je objavio novu poslovnu strategiju.
Ruska državna kompanija Roszarubežnjeft saopštila je da su svi njeni energetski aktivi u Venecueli u potpunom vlasništvu Rusije i da su kupljeni po tržišnim uslovima, u skladu sa zakonodavstvom Venecuele, međunarodnim pravom i bilateralnim sporazumima.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić učestvovaće na Svetskom ekonomskom forumu (WEF) koji će se održati od 19. do 23. januara u Davosu, objavili su organizatori na društvenim mrežama Iks i Fejsbuk.
Ministar pravde Republike Srbije Nenad Vujić najoštrije osuđuje oružani napad na Srbe u Dečanima, na Kosovu i Metohiji, u kojem su dvojica srpskih civila teško ranjena.
Danas je 1.420. dan rata u Ukrajini koja se suočava s nestašicama struje po velikim hladnoćama, usled žestokih ruskih udara na njenu energetsku infrastrukturu.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se potpredsednikom Vlade i ministrom spoljnih poslova UAE šeikom Abdulom bin Zajedom al Nahjanom uoči gala večere koju priređuje za učesnike Nedelje održivosti u Abu Dabiju.
Jutjuber koji se predstavlja pod imenom LabCoatz tvrdi da je uspeo da rekonstruiše strogo čuvani recept Coca-Cole nakon što je godinu dana proučavao sastav pića i napravio više od stotinu pokušaja. Kaže da je napokon došao do "tačne formule", piše Unilad.
Bivši američki predsednik Bil Klinton i bivša državna sekretarka Hilari Klinton odbili su danas da svedoče pred Predstavničkim domom u istrazi o osuđenom seksualnom prestupniku Džefriju Epstajnu.
KINESKI reaktor za nuklearnu fuziju, poznat kao "veštačko Sunce“, ostvario je značajan napredak uspevši da održi plazmu stabilnom pri gustinama koje premašuju uobičajene radne parametre.
U manastiru Hilandaru na Svetoj gori (Grčka) sinoć je pao sneg i obradovao srpske monahe koji nisu imali prilike da vide sneg u vreme božićnih praznika skoro 10 godina.
Nove američke prehrambene smernice (DGA) za period 2025–2030 izazvale su pravu uzbunu među stručnjacima i u javnosti ubrzo nakon što su objavljene 7. januara 2026. godine.
U Srbiji raste broj obolelih od respiratornih infekcija, zbog čega Institut "Batut" i Ministarstvo zdravlja upozoravaju građane da se štite u zatvorenim prostorima.
Glumac Kit Harington ponovo se osvrnuo na kontroverzan završetak serije Igra prestola, otkrivši u nedavnom intervjuu da ga je peticija obožavalaca za ponovno snimanje poslednje sezone "iskreno razljutila".
Lenovo i FIFA najavljuju AI-pokretana tehnološka rešenja koja unapređuju inteligentne operacije, osnažuju igrače i trenere i donose imerzivnija iskustva za navijače na FIFA Svetskom prvenstvu 2026™.
The President of Serbia, Aleksandar Vučić, speaking to the citizens of Serbia from Abu Dhabi, where he attended the official opening of ‘Sustainability Week 2026,’ said that an excellent year lies ahead for Serbia in economic terms.
Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.
Četbot za veštačku inteligenciju Grok, u vlasništvu Ilona Maska, pridružiće se Google-ovom generativnom sistemu veštačke inteligencije unutar mreže Pentagona.
Komentari 29
Pogledaj komentare