Srbija

Utorak, 25.04.2023.

13:54

Poznato ko će biti na čelu EPS-a

Vlada Srbije je donela odluku da Skupštini AD EPS predsedava Dubravka Đedović, ministarka energetike, koja će biti i njen jedini član, piše Blic.

Izvor: Blic/Slađana Vukašinović

Poznato ko će biti na čelu EPS-a
Foto: Amir Hamzagic/ATAImages

Prema nezvaničnim informacijama, za dve nedelje biće imenovan i Nadzorni odbor AD EPS, piše list.

Pre oko nedelju dana upisom akcija EPS-a u Centralni registar, depo i kliring hartija od vrednosti EPS je zvanično promenio status u akcionarsko društvo.

Na drugoj sednici Nadzornog odbora EPS, nakon što je Ministarstvo rudarstva i energetike uradilo određene korekcije u tekstu Statuta EPS, dokument kojim se promenio status javnog preduzeća u status AD je usvojen, dodaje se u tekstu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 2

Pogledaj komentare

2 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

1 d

Inostranstvo jeftinije

Automobilski gigant se oprašta od Nemačke?

Član upravnog odbora i direktor proizvodnje “Mercedes-Benca” Mihael Šibe izjavio je da je moguće zatvaranje fabrika ovog proizvođača automobila u Nemačkoj i preseljenje proizvodnih pogona u inostranstvo zbog visokih troškova rada.

9:41

21.7.2026.

9 h

Blokirane sankcije

Pukla sloga u EU: Grčka rekla "ne" Briselu

Grčka se pojavila kao ključna prepreka najnovijem krugu sankcija Evropske unije protiv Rusije, protiveći se odredbama usmerenim na ruski transport tečnog prirodnog gasa (LNG).

13:13

20.7.2026.

1 d

Podeli: