Svet 4

06.01.2025.

17:33

Još jedna zemlja postaje članica BRIKS-a

Vlada Brazila je danas saopštila da se Indonezija formalno pridružuje jednoj od najmoćnijih ekonomskih grupa, BRIKS, kao punopravna članica.

Izvor: Tanjug

Još jedna zemlja postaje članica BRIKS-a
Shutterstock/William Potter

Podeli:

Brazil će preuzeti predsedništvo blokom ove godine.

BRIKS grupu čine Brazil, Rusija, Indija, Kina i Južna Afrika, ali se širi kako bi obuhvatila i druge zemlje, navodi Rojters.

Tražite još vesti za temu Vesti? U kategoriji Svet pronaći ćete sve na ovu, ali i druge srodne teme. Rubrika Biz donosi vam najnovije i najvažnije informacije, kao i mnogobrojne zanimljivosti. Bilo da planirate kupovinu stana, tražite opcije za štednju i investiranje ili vas zanima šta se novo dešava u poslovnom svetu... Sve o ovim i mnogim drugim temama kao što su energetika, finansije, kripto, novac, posao i karijera čitajte u rubrici Biz na B92.net.

4 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Niče nova ekonomska sila Evrope

Na istočnom krilu Evrope odvija se tiha, ali izuzetno značajna ekonomska transformacija – Poljska se u poslednjih nekoliko decenija unapredila u jednu od najbrže rastućih ekonomija kontinenta u trenutku kada mnoge veće evropske sile beleže usporavanje.

13:11

23.3.2026.

13 h

Podeli: