Svet 1

02.01.2025.

17:28

Na čelu Centralne banke Sirije će prvi put u istoriji biti žena

Nova vlast u Damasku objavila je da će na čelu Centralne banke Sirije prvi put u istoriji biti žena, Majsa Sabrin.

Izvor: Tanjug

Na čelu Centralne banke Sirije će prvi put u istoriji biti žena
EPA-EFE/BILAL AL HAMMOUD

Podeli:

Ona je prethodno obavljala funkciju prve zamenice guvernera Centralne banke Sirije, a bila je i na poziciji direktora za nadzor, kao i na drugim funkcijama u banci, prenosi portal Al-Arabija.

Kako se navodi, Majsa Sabrin je od 2018. takođe bila i član Upravnog odbora berze u Damasku, predstavljajući Centralnu banku Sirije.

Njeno imenovanje dolazi usred poziva za uključivanje sirijskih žena u novu vladu te zemlje.

Ranije ovog meseca, na čelo Kancelarije za ženska pitanja postavljena je Ajša Al-Dibas, čime je postala prva žena na zvaničnoj funkciji u novoj sirijskoj administraciji.

Režim bivšeg predsednika Sirije Bašara Al-Asada je svrgnut 8. decembra, a nova vlast u Damasku obećala je da će poštovati prava žena, preneli su mediji.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

1 d

Inostranstvo jeftinije

Automobilski gigant se oprašta od Nemačke?

Član upravnog odbora i direktor proizvodnje “Mercedes-Benca” Mihael Šibe izjavio je da je moguće zatvaranje fabrika ovog proizvođača automobila u Nemačkoj i preseljenje proizvodnih pogona u inostranstvo zbog visokih troškova rada.

9:41

21.7.2026.

10 h

Podeli: