Svet 0

30.11.2024.

17:11

Gotovo je: Više od 3.000 radnika ide u prevremenu penziju

Više od 3.000 zaposlenih japanske kompanije Tošiba u Japanu je prihvatilo predlog firme za odlazak u prevremenu penziju, prenosi agencija Kjodo pozivajući se na anonimne upućene izvore.

Izvor: Tanjug

Gotovo je: Više od 3.000 radnika ide u prevremenu penziju
Shutterstock/Ground Picture

Podeli:

Pomenuti radnici će napustiti kompaniju do kraja novembra i dobiti novac i pomoć u pronalaženju novog posla, navode izvori.

Pored toga, planirano je da nekoliko stotina zaposlenih Tošibe bude preraspoređeno u sektore koje iskazuju rast kao što je infrastrukturno poslovanje, a restrukturalizacija neće zaobići ni sedište firme u Tokiju.

Tošiba je prethodno u maju najavila da će smanjiti svoju radnu snagu u Japanu za šest odsto, odnosno ukinuti 4.000 radnih mesta, a zaposlenima su ponuđeni paketi za prevremeno penzionisanje.

Firma Tošiba je krajem septembra zapošljavala više od 65.000 radnika u Japanu, a očekuje se da će na kraju fiskalne godine koja se završava u martu 2025. zabeležiti finansijski gubitak zbog tekuće restrukturalizacije, dodaje japanska agencija.

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Dobra vest za građane

Vučić sprema iznenađenje: Svi punoletni građani dobijaju pomoć

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će nedavno predstavljeni paket novih mera za poboljšanje životnog standarda građana biti isplaćen sredinom septembra i najavio da se radi i na paketu koji će obradovati sve punoletne građane.

8:25

10.7.2026.

2 d

"Istorijski paradoks"

Zelenski ismeva Rusiju: "Da je Jeljcin znao..."

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da je Ukrajina već značajno ugrozila snabdevanje Rusije gorivom, zbog čega je ta zemlja, koja je tradicionalni izvoznik, sada prinuđena da uvozi gorivo, između ostalog uz pomoć Belorusije.

8:42

10.7.2026.

2 d

Podeli: