Svet 0

05.09.2024.

19:02

Nemačka će i ovu godinu završiti padom

Nemačka ekonomija će verovatno i ovu godinu završiti padom i to za 0,1 odsto, navodi se u danas objavljenoj jesenjoj prognozi Kilskog instituta za svetsku ekonomiju (IfW Kiel).

Izvor: Tanjug

Nemačka će i ovu godinu završiti padom
Depositphotos, AndreyPopov

Podeli:

Privreda Nemačke je na kraju prošle godine pala 0,3 odsto.

Pozitivni trendovi u nemačkoj ekonomiji koji su primećeni polovinom ove godine se nisu razvili, tako da je Kilski institut značajno revidirao svoju letnju prognozu kada je očekivao rast tamošnje privrede za 0,2 odsto u 2024.

Prema jesenjoj prognozi, nemačka privreda će u 2025. porasti za 0,5 odsto, što je znatno skromnije u odnosu na letnja očekivanja rasta za 1,1 odsto.

U izveštaju se navodi da će Nemačka završiti ovu godinu sa inflacijom od 2,2 odsto koja će pasti na dva odsto u 2025. i 2026. godini.

Nezaposlenost u Nemačkoj će ove godine iznositi šest odsto i porasti na 6,1 odsto u 2025, da bi nakon toga pala na 5,9 odsto u 2026.

Nemačka privreda je zapala u stanje "anemičnog oporavka", prokomentarisao je čelnik odeljenja prognoze Kilskog instituta Štefan Kuts.

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Novi propisi

Od septembra nova pravila za trgovce

Ministarka trgovine Jagoda Lazarević izjavila je danas da će trgovci od septembra morati svakodnevno da objavljuju cenovnike svojih proizvoda na osnovu usvojenih zakona koji uređuju tržište i zaštitu potrošača u Srbiji i poručila da neće biti odlaganja.

19:04

19.8.2026.

1 d

Zaštita javnog zdravlja

Kraj prodaji alkohola u večernjim satima

U Splitu je stupila na snagu mera zabrane prodaje alkohola posle 21 sat do jutra narednog dana, koja je, kako se navodi, doneta u interesu zaštite javnog zdravlja, javnog reda i mira, kulturne baštine i okoline.

12:34

20.8.2026.

1 d

Podeli: