Svet 0

26.03.2026.

11:46

Saobraćaj kroz Ormuski moreuz smanjen 95 odsto

Protok brodova kroz Ormuski moreuz drastično je smanjen i dnevno prolazi manje od pet tankera, što predstavlja pad od oko 95 odsto u odnosu na uobičajeni promet, prenela je agencija Tasnim.

Izvor: Tanjug

Saobraćaj kroz Ormuski moreuz smanjen 95 odsto
Shutterstock/lavizzara

Podeli:

Prema podacima agencije i platforme "MarinTrafik", Teheran odobrava prolaz uglavnom brodovima iz prijateljskih zemalja, poput Kine, Indije i Pakistana, dok neprijateljske zemlje nemaju dozvolu za prolaz.

"MarinTrafik" je naveo da je u četvrtoj nedelji rata manje od pet brodova dnevno dobilo dozvolu od Teherana da prođe moreuz.

Iran dozvolio malezijskim brodovima prolaz kroz Ormuski moreuz

Malezijski premijer Anvar Ibrahim izjavio je da je Iran nakon razgovora sa liderima više zemalja regiona dozvolio malezijskim brodovima da prolaze kroz Ormuski moreuz.

Kako je preneo Rojters, Anvar je u televizijskom obraćanju rekao da je razgovarao sa liderima Irana, Egipta, Turske i drugih država Bliskog istoka.

On je zahvalio iranskom predsedniku Masudu Pezeškijanu što je odobrio prolaz malezijskim brodovima kroz strateški važan moreuz.

Malezijski premijer je takođe naveo da će vlada zadržati cenu subvencionisanog goriva.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Dobra vest za deoničare

Telekom isplaćuje dividende: Evo koliko dobijate po akciji

Telekom Srbija će isplatiti dividendu akcionarima u ukupnom bruto iznosu od 2,24 milijarde dinara odnosno u bruto iznosu od 2,8 dinara po akciji, navedeno je u obaveštenju kompanije koje je objavio Centralni registar, depo i kliring hartija od vrednosti.

12:28

13.7.2026.

1 d

Podeli: