Svet 5

11.03.2026.

11:10

VW otpušta 50.000 zaposlenih u Nemačkoj

Proizvođač automobila "Folksvagen” namerava da do 2030. godine smanji broj zaposlenih u Nemačkoj za približno 50.000.

Izvor: Capital.ba

VW otpušta 50.000 zaposlenih u Nemačkoj
EPA/CLEMENS BILAN

Podeli:

U saopštenju kompanije navodi da će “Audi”, “Porše” i njihova softverska podružnica CARIAD sprovesti inicijative za smanjenje troškova kao deo strateškog plana za optimizaciju poslovanja i prilagođavanje promenljivom tržištu automobilske industrije.

“Kao rezultat kolektivnih ugovora i mera smanjenja broja zaposlenih, uspeli smo da ostvarimo uštedu troškova od oko milijardu evra u fiskalnoj 2025, kako je planirano”, precizirano je u saopštenju, prenosi Capital.

U saopštenju se ističe da je kompanija na dobrom putu da do 2030. godine u celoj grupi uštedi na godišnjem nivou više od šest milijardi evra po osnovu neto troškova.

5 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Tramp: "On je zaista loš predsednik"

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će morati da smeni predsednika Federalnih rezervi Džeroma Pauela ukoliko on ne odstupi kada mu mandat istekne 15. maja.

18:17

15.4.2026.

1 d

Podeli: