Svet 3

25.12.2025.

10:05

Kinezi preuzimaju luksuznu italijansku marku

Italijanske luksuzne patike Golden Goose prelaze u ruke Kineza iz HSG-a i singapurskog suverenog fonda Temasek, ali Permira ne izlazi potpuno iz igre i zadržava manjinski udeo, javlja Ansa.

Izvor: Tanjug

Kinezi preuzimaju luksuznu italijansku marku
Shutterstock/Ivan Marc

Podeli:

Prema finansijskim izvorima, operacija je vredna 2,5 milijardi evra.

Silvio Kampara nastaviće da vodi grupu kao izvršni direktor, dok će Marko Bicari, trenutno direktor u Upravnom odboru Golden Goose-a, postati član odbora bez izvršne funkcije. 

Nova dva partnera su već poznata po svojim investicijama u luksuznu tehnologiju: HSG u Monkler i Ermenegildo Zegna Group, a Temasek u Pop Mart, RedNote i Marshall.

"Oduševljeni smo što možemo da pozdravimo HSG i Temasek kao strateške partnere Golden Goose-a, kako bismo dodatno ojačali naše globalne ambicije rasta kao međunarodnog luksuznog brenda", rekao je Kampara.

Očekuje se da će operacija biti finalizovana do leta 2026. 

Podeli:

3 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Stali u red: Ova zemlja kupuje 114 Rafala?

Indija i Francuska se približavaju velikom sporazumu o nastavku ugovora o "rafalu" za Indijsko ratno vazduhoplovstvo (IAF), a očekuje se da će se razgovori ubrzati pre posete francuskog predsednika Emanuela Makrona Indiji u februaru 2026.

9:21

14.1.2026.

23 h

Podeli: