Svet 0

11.10.2025.

15:26

Optuženi za prevaru: Turska predlaže američkom sudu nagodbu za Halkbanku

Turski zvaničnici predložili su nagodbu za oko 100 miliona dolara u američkom sudskom postupku protiv Halkbanke, a koja bi podrazumevala da banka ne priznaje krivicu, rekla su dva izvora za Rojters.

Izvor: Tanjug

Optuženi za prevaru: Turska predlaže američkom sudu nagodbu za Halkbanku
Rugged Studio/Shutterstock

Podeli:

To se, navodi se, dogodilo tokom sastanka američkog i turskog predsednika Donalda Trampa i Redžepa Tajipa Erdogana u Beloj kući prošlog meseca, preneo je Rojters.

Halkbanka se suočava sa optužbama za prevaru, pranje novca i zaveru u Sjedinjenim Američkim Državama zbog navodnog pomaganja Iranu da izbegne američke ekonomske sankcije u vezi sa njegovim nuklearnim programom.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zvanično stigao američki gas

Ukrajinska energetska kompanija DTEK saopštila je danas da je uvezla svoj prvi tovar američkog tečnog prirodnog gasa (TNG) preko litvanskog terminala u Klajpedi, u okviru napora da ojača energetsku bezbednost Istočne Evrope, preneo je Rojters.

14:17

18.11.2025.

18 h

Podeli: