Katastrofalan pad 3

01.08.2025.

19:39

Ferari tone

Akcije Ferarija pale su za više od 12%, što predstavlja najveći dnevni pad vrednosti akcija od kada je kompanija uvrštena na berzu pre devet godina.

Izvor: B92, Seebiz

Ferari tone
Shutterstock/JoshBryan

Podeli:

Do toga je došlo iako je proizvođač luksuznih sportskih automobila zadržao svoje smernice i najavio smanjenje cena u SAD.

Analitičari Citija su naveli da, iako Ferrari i dalje beleži solidne rezultate, fokus se sada pomera ka pitanju da li kompanija, koja je prisutna na milanskoj i njujorškoj berzi, može da održi visoku profitabilnost usled usporavanja rasta prodajnog obima i cena, piše Seebiz.

"Fokus se sada preusmerava na to koliko daleko može da ide EBIT margina u drugoj polovini godine, sa usporavanjem isporuka i prosečnim prodajnim cenama", objavio je Citi.

Ferari je naveo da će smanjiti korekciju cena koju je uveo u aprilu za određene automobile prodavane u Sjedinjenim Američkim Državama, nakon što su se carine na proizvode proizvedene u EU efektivno smanjile sa 27,5 odsto na 15 odsto.

Podeli:

3 Komentari

Možda vas zanima

Srbija

EU kaže – ovo nije slanina

Stroži propisi Evropske unije o proizvodnji i označavanju hrane uticaće na cene u Srbiji. Novi troškovi su izvesni, kaže za RTS Nenad Budimović iz Privredne komore Srbije.

14:23

14.4.2026.

1 d

Svet

Tramp: "On je zaista loš predsednik"

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će morati da smeni predsednika Federalnih rezervi Džeroma Pauela ukoliko on ne odstupi kada mu mandat istekne 15. maja.

18:17

15.4.2026.

18 h

Podeli: