18.04.2025.
21:36
Ova zemlja se okreće Americi
Indonezija će povećati uvoz američke hrane i robe, a smanjiti porudžbine iz zemalja od kojih trenutno kupuje proizvode da bi eliminisala trgovinski suficit sa Vašingtonom i izbegla uvođenje carina, rekao je indonežanski ministar ekonomije Airlanga Hartarto.

Airlanga je u delegaciji koja će se u Vašingtonu sastati sa američkim zvaničnicima radi razgovora o carinima od 32 odsto koje su Sjedinjene Američke Države uvele na uvoz robe iz Indonezije, a koje su pauzirane na 90 dana, preneo je Rojters.
"Indonezija je predložila povećanje uvoza iz SAD u vrednosti do 19 milijardi dolara, uključujući uvoz energenata od oko 10 milijardi dolara da bi eliminisala trgovinski suficit sa Vašingtonom i izbegla uvođenje carina kojima preti administracija predsednika Donalda Trampa", istakao je Airlanga.
- Tramp očekuje "veoma dobar" sporazum sa Kinom
- Mir, mir, mir, niko nije kriv: Počinju pregovori; Kina na listi
- To je to: Temu drastično podiže cene
Prema njegovim rečima, Indonezija, takođe, planira da kupuje poljoprivredne proizvode iz SAD, uključujući pšenicu i soju.
Nakon sastanka sa američkim trgovinskim predstavnikom i ministrom za trgovinu, dve zemlje su se dogovorile da završe pregovore o carinama u narednih 60 dana.
Komentari 12
Pogledaj komentare Pošalji komentar