Svet 0

07.04.2024.

14:41

Ukrajina obavestila: 36 miliona

Više od 36 miliona tona robe izvezeno je kroz ukrajinski crnomorski koridor od otvaranja u avgustu 2023. godine, rekao je ministar infrastrukture Ukrajine Oleksandr Kubrakov.

Izvor: Tanjug

Ukrajina obavestila: 36 miliona
EPA-EFE/IGOR TKACHENKO

Podeli:

Prema njegovim rečima, ukrajinski koridor je već omogućio izvoz više robe nego Sporazum o izvozu žitarica, u kojem su posredovali Turska i Ujedinjene nacije u julu 2022. godine, iz kojeg se Rusija povukla u julu 2023. godine, preneo je Kijev independent.

Već u avgustu 2023., Ukrajina je otvorila novi koridor.

Prvobitno je zamišljen kao humanitarni koridor kojim se omogućava odlazak brodova zaglavljenih u crnomorskim lukama od početka rata u februaru 2022. godine, ali je u međuvremenu poslao velika trgovinska ruta.

Od avgusta 2023. godine, 1.286 brodova je prošlo kroz koridor, uz pomoć kojih je izvezeno 25 miliona tona poljoprivrednih proizvoda u Aziju, Afriku, Evropu, dodao je Kubrakov.

On je dodao da u ovom trenutku 135 teretnih brodova čeka da uđe u luke u i oko Odese, a očekuje se da će da izvezu četiri miliona tona tereta.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Skupo, ali brzo

Džinovski Antonov An-124 stiže u pomoć

Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.

10:36

20.7.2026.

1 d

Inostranstvo jeftinije

Automobilski gigant se oprašta od Nemačke?

Član upravnog odbora i direktor proizvodnje “Mercedes-Benca” Mihael Šibe izjavio je da je moguće zatvaranje fabrika ovog proizvođača automobila u Nemačkoj i preseljenje proizvodnih pogona u inostranstvo zbog visokih troškova rada.

9:41

21.7.2026.

7 h

Podeli: