Svet 0

13.03.2025.

15:54

Francuskoj pada rejting? Prinos na desetogodišnje obveznice najviši od aprila 2011.

Prinos na francuske desetogodišnje državne obveznice porastao je na 3,6 odsto, što je najviše od aprila 2011. godine, pošto se investitori pripremanju za potencijalno smanjenje kreditnog rejtinga zemlje.

Izvor: Tanjug

Francuskoj pada rejting? Prinos na desetogodišnje obveznice najviši od aprila 2011.
depositphotos, unkreatives

Podeli:

Agencija Fič rejtings će u petak pregledati kreditni rejting Francuske koji se trenutno nalazi na nivou AA- i ima negativne izglede od oktobra zbog pogoršanja fiskalne konsolidacije i očekivanih većih izdataka za vojsku, prenosi Trejding ekonomiks. 

Ranije ovog meseca, prinosi na evropske obveznice su porasli zbog planova Nemačke da poveća potrošnju i odobri rast državnog zaduživanja za vojsku i infrastrukturu. 

Pored toga, Evropska centralna banka (ECB) je zauzela oprezniji stav o budućim prilagođavanjima kamatne stope dok je istovremeno podigla svoje kratkoročne prognoze inflacije. 

Predsednica ECB Kristin Lagard je takođe upozorila da će održavanje stabilnosti cena postati sve izazovnije zbog rastućih trgovinskih tenzija i ambicioznih planova fiskalne potrošnje.

Podeli:

loader

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Što Rusija kad može Kazahstan

Kazahstan namerava da tokom godine poveća izvoz nafte u Nemačku na dva miliona tona, prema navodima državne kompanije Kasmunaigas, prenela je agencija Interfaks Kazahstan.

20:51

22.6.2025.

1 d

Podeli: