Svet 2

08.03.2025.

14:52

Orban: "Blizu smo dogovora sa Amerikom"

Mađarska i Sjedinjene Američke Države blizu su dogovora o ekonomskoj saradnji.

Izvor: Tanjug

Orban: "Blizu smo dogovora sa Amerikom"
EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Podeli:

Mađarska i Sjedinjene Američke Države (SAD) blizu su dogovora o ekonomskoj saradnji koji će pomoći mađarskoj ekonomiji, pre svega u ograničenju ili poništavanju efekata carina koje SAD potencijalno mogu uvesti Evropskoj uniji, izjavio je danas mađarski premijer Viktor Orban. 

On je rekao da takav dogovor može biti od koristi u slučaju izbijanja carinskog rata SAD i EU, pogotovo što bi u takvom slučaju Mađarska bila veoma pogođena carinama, prenosi Rojters.

Govoreći na godišnjoj konferenciji posvećenoj ekonomskoj situaciji u Mađarskoj, on je naglasio da je Budimpešti potrebna ekonomska neutralnost i da ne sme da učestvuje u ''izolaciji''. 

''Kako god da duva vetar, u interesu je mađarske privrede da ima što bolje odnose sa svima i u to ne treba unositi nikakve ideološke obzire. Ne smemo da dođemo u situaciju u koju je uspela da se dovede Evropska unija'', rekao je Orban. 

On je ocenio da je EU postala izolovana pošto se nalazi u carinskom ratu sa SAD, Kinom, a sopstvenim sankcijama se odvojila i od Rusije. 

''To ne važi za Mađarsku, jer imamo najbolje moguće odnose sa Rusijom, Kinom i SAD'', izjavio je Orban.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Ozbiljna cifra

Znate li koliko Hrvatska plaća održavanje polovnih Rafala?

Vlada Hrvatske je na sednici u četvrtak dala saglasnost Ministarstvu odbrane za preuzimanje obaveza do 2029. za kontinuirano održavanje eskadrile višenamenskih borbenih aviona Rafal i nabavku dodatne opreme u iznosu od oko 28 miliona evra.

21:33

2.7.2026.

1 d

Uvek osetljiva tema

Evo kako Nemci rešavaju problem lažnih bolovanja

Nemački kancelar Fridrih Merc izjavio je danas da Nemačka više ne može da ignoriše činjenicu da zaposleni provode sve više dana odsutni sa posla, dok kompanije istovremeno beleže pad produktivnosti i rast troškova.

18:28

2.7.2026.

1 d

Podeli: