Svet 2

10.02.2025.

11:11

Logična odluka? Tramp pozvao na ukidanje kovanice od jednog centa

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da bi trebalo da se ukine prozvodnja penija odnosno kovanog novca od jednog centa.

Izvor: Tanjug

Logična odluka? Tramp pozvao na ukidanje kovanice od jednog centa
Shutterstock/rafastockbr

Podeli:

"Predugo je SAD proizvodila peni koji nas bukvalno košta više od dva centa. Kakvo razbacivanje! Naložio sam ministru finansija da prestane da proizvodi nove penije", istakao je Tramp u objavi na društvenoj mreži Truth. 

Tramp je pozvao na prestanak rasipanja u budžetu, kako kaže, "velike američke nacije", makar to bilo i peni po peni. 

Kovanica od jednog centa, stotog dela američkog dolara, proizvodi se od 1787. godine. 

Jedan cent danas vredi oko jednog dinara.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Neočekivano: Obustavljaju isporuku

Amazon je izjavio da je odlučio da neće nastaviti sa planovima dostave robe dronovima u Italiji, rekavši da, iako je postigao dobar napredak sa regulatorima vazduhoplovstva, šira poslovna regulatorna pitanja ne podržavaju projekat.

10:08

29.12.2025.

1 d

Svet

"Od 1. januara evro postaje nacionalna valuta"

Bugarska od 1. januara zvanično uvodi evro kao nacionalnu valutu, čime će postati 21. članica evrozone, nakon što je ove godine ispunila sve formalne kriterijume, uključujući inflaciju, budžetski deficit, dugoročne kamatne stope i stabilnost deviznog kursa.

11:33

29.12.2025.

1 d

Podeli: