Srbija 1

03.08.2025.

11:48

Od 1. avgusta novi iznosi minimalnih akciza za cigarete i duvan

Od avgusta važe novi iznosi minimalnih akciza za cigarete, duvan za pušenje i ostale duvanske prerađevine, odnosno rezani duvan i duvan za lulu, na osnovu odluke koju je donela Vlada Srbije.

Izvor: Tanjug

Od 1. avgusta novi iznosi minimalnih akciza za cigarete i duvan
fongbeerredhot/Shutterstock

Podeli:

Kako je objavljeno u Službenom glasniku, od 1. avgusta iznos minimalne akcize za cigarete je 235,11 dinara po paklici, a za rezani duvan i duvan za lulu po 8.228,85 dinara po kilogramu.

Iznos minimalne akcize na osnovu odluke Vlade Srbije iz februara ove godine je bio za cigarete 233,36 dinara po paklici, a za rezani duvan i duvan za lulu 8.167, 6 dinara po kilogramu.

Tada je doneta odluka i da je minimalna akciza na duvan za žvakanje iznosi 22.360 dinara po kilogramu, a minimalna akciza za burmut 7.074,55 dinara po kilogramu.

1 Komentari

Možda vas zanima

"Eureka" svakog meseca

Još jedno otkriće! Ova zemlja leži na gasu

Egipatsko Ministarstvo nafte i mineralnih resursa objavilo je značajno otkriće prirodnog gasa na bušotini Nidoco N-2, koja se nalazi u koncesionom području West Abu Madi u delti Nila, u pokrajini Kafr El-Sheikh.

8:56

4.5.2026.

1 d

Podeli: