Srbija 21

22.06.2025.

15:29

Novi popularan lanac uskoro u Srbiji: Poznato kada otvara prve prodavnice

Danski maloprodajni lanac Flying Tiger ulazi na srpsko tržište, potvrdili su iz kompanije. Flying Tiger naime otvara prve prodavnice u Srbiji u prvoj polovini 2026. godine.

Izvor: Retail Serbia/Žarko Grozdanić

Novi popularan lanac uskoro u Srbiji: Poznato kada otvara prve prodavnice
SJBright / Shutterstock.com

Podeli:

"Možemo da potvrdimo da Flying Tiger Copenhagen planira da uđe na srpsko maloprodajno tržište. Ovo širenje je deo šireg strateškog partnerstva Flying Tiger Copenhagen i Balfin Groupe za ulazak danskog brenda na nekoliko tržišta Balkana", saopštila je kompanija Balfin Group portalu Retail Serbia.

Možda vas zanima

Just Fun Balkans, deo Balfin grupe planira da u narednih nekoliko godina otvori 50 prodavnica širom Balkana pod brendom Flying Tiger Copenhagen.

Danska kompanija je nedavno objavila da obeležava 30 godina poslovanja. "Godine 1995. otvorena je prva Tiger trgovina u Kopenhagenu, što je označilo početak putovanja koje sada traje već 30 godina. Od te jedne trgovine do više od 1000 trgovina širom sveta, Flying Tiger je postao globalni brend ukorenjen u danskom dizajnu i neobičnoj filozofiji dizajna".

Zvanično, kompanija je objavila rekordne rezultate poslovanja i rast od 5%.

Možda vas zanima

"Naša pozicija u međunarodnom maloprodajnom sektoru je značajno ojačala. U kombinaciji sa novom strukturom kapitala, budućnost Flying Tiger Copenhagen je izuzetno svetla", izjavio je Martin Jermiin, Izvršni direktor kompanije.

Podeli:

21 Komentari

Možda vas zanima

Kriza menja pravila

Nemačka ukida pravilo staro 108 godina?

Nemačka privreda godinama se bori sa slabim rastom i stagnacijom, a industriju dodatno opterećuju američke carine, konkurencija iz Kine i otpuštanja radnika.

22:08

29.7.2026.

1 d

Noviteti

Bakšiš nije samo za kafiće, uvodi se i u prodavnicama

Kupci u Nemačkoj su navikli da ih u restoranima, kafićima ili prilikom dostave hrane pitaju da li žele da ostave bakšiš. Međutim, ista praksa uskoro bi mogla da postane deo svakodnevne kupovine u prodavnicama.

21:24

30.7.2026.

22 h

Podeli: