Klinički centar Srbije (KCS) pozvao je gradsku vlast u Beogradu i saobraćajnu policiju da omoguće nesmetan prolazak kola Hitne pomoći po krugu tog centra, a što im je onemogućeno svakodnevnim nesavesnim parkiranjem građana.
Izvor: Tanjug
"KCS poziva gradsku vlast u Beogradu, ali i saobraćajnu policiju da rade svoj posao, da zakon i saobraćajne propise primenjuju i u krugu KCS kao što ih primenjuju na bilo kom drugom mestu, kako se ne bi dogodilo da neko u kolima Hitne pomoći izgubi život jer je neko bahatim parkiranjem onemogućio kola Hitne pomoći da na vreme stignu do Urgentnog centra", piše u sapštenju KCS.
Foto: kcs
Iz tog centra objašnjavaju da se proteklih meseci kola Hitne pomoći sve teže "probijaju" kroz bolnički krug KCS, a da su razlog tome nesavesni građani, koji se nepropisno parkiraju u krugu KCS, ali i "Parking servis" i saobraćajna policija, koji ne reaguju uprkos pozivima i apelima.
Foto: kcs
"Dok je u prethodnom periodu pauk svakodnevno nosio nepropisno parkirana vozila u krugu KCS kako bi kola Hitne pomoći i sanitetska vozila iz različitih zdravstvenih centara u unutrašnjosti mogla da dovedu pacijente kojima je život ugrožen do Urgentnog centra ili neke druge klinike KCS, u poslednjih par meseci to je gotovo nemoguća misija", ukazao je KCS.
Iz KCS pitaju da li je potrebno da neko izgubi život čekajući u kolima Hitne pomoći da neko pomeri svoje vozilo da bi problem nepropisnog parkiranja u krugu KCS bio rešen.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Najnoviji meteorološki proračuni ukazuju na mogućnost povratka zime kakvu Srbija nije iskusila decenijama. Meteorolog Ivan Ristić upozorio je da njegov IRIE prognostički model za jutro 5. januara 2026. godine prognozira čak -21 stepen Celzijusa.
Rat u Ukrajini – 1.401. dan. Ruske vlasti tvrde da su presrele devet ukrajinskih dronova koji su se kretale ka Moskvi tokom noći između Božića i Badnje večeri.
Rejting francuskog predsednika Emanuela Makrona pao je na 25 odsto u decembru, što je najniži nivo od njegovog stupanja na funkciju 2017. godine, pokazali su rezultati najnovijeg istraživanja javnog mnjenja.
Rejting francuskog predsednika Emanuela Makrona pao je na 25 odsto u decembru, što je najniži nivo od njegovog stupanja na funkciju 2017. godine, pokazali su rezultati najnovijeg istraživanja javnog mnjenja.
Rat u Ukrajini – 1.402. dan. Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski izjavio je sinoć da su neka dokumenta za mirno rešenje rata u Ukrajini već spremna, ali da je potrebno da se još radi na nekim osetljivim pitanjima.
Predsednik SAD Donald Tramp govorio je u intervjuu za briselski Politiko o mirovnom sporazumu između Ukrajine i Rusije, i predstavio se kao njegov "vrhovni arbitar", navodi taj portal.
Dnevne novine u Srbiji za subotu, 27. decembar 2025. godine na naslovnim stranama najavljuju brojne aktuelne društveno-političke teme i donose eksluzivne priče.
Gledaoci omiljene domaće serije "Igra sudbine" imaće priliku da u novogodišnjoj večeri pogledaju specijalnu epizodu, koja će biti emitovana u sredu, 31. decembra na Prvoj televiziji od 20.00.
Članovi Vlade Republike Srbije usaglasili su se na današnjoj sednici da do kraja 2025. godine i u 2026. godini direktori zdravstvenih ustanova, u kojima se sprovode poslovi u cilju smanjenja liste čekanja, donesu odluku o preraspodeli radnog vremena.
Pedijatar i pulmolog Aleksandra Vukov izjavila je danas da je za grip karakteristično da brzo pokaže simptome, kao i da je mutirana varijanta virusa gripa prisutna u Srbiji i u zemljama u okruženju.
Kako kad može da izdrži bez hrane, kako to utiče na zdravlje i kakvi su benefiti gladovanja? Ishrana ne utiče samo na telesnu težinu, već i na način na koji funkcionišu mozak i creva.
Lekovi koji imitiraju GLP-1, prirodni hormon koji reguliše osećaj gladi, izazvali su pravu revoluciju - zahvaljujući njima, mnogi ljudi koji su se godinama borili sa viškom kilograma dobili su novu dimenziju kontrole nad apetitom i ishranom.
Nakon petogodišnje pauze, voljena norveška serija "Home for Christmas" (Kod kuće za Božič) vratila se na Netflix sa dugo očekivanom trećom sezonom koja nastavlja da osvaja srca gledalaca.
Neki božićni filmovi su veseli i vedri, dok su drugi setni i dirljivi, bave se temama gubitka kako bi naglasili značaj porodice, zajedništva i ljubavi.
Pesma "Snowman" australijske pevačice Sije preuzela je prvo mesto na Spotifajevoj listi najstrimovanijih sezonskih pesama, čime je sa prvog mesta skinuta višedecenijska dominacija pesme "All I Want for Christmas Is You" pevačice Maraje Keri.
Dobra vest je da ovo nije kraj priče – ekipu ćemo ponovo gledati na sledećem izdanju Phygital Games of the Future turnira, koje će se održati naredne godine u Kazahstanu.
U.S. President Donald Trump is planning several major announcements regarding Gaza in early January, but the next steps will depend on his Monday meeting at Mar-a-Lago with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, reports the American portal Axios.
US newspaper The Wall Street Journal published a series of reports suggesting that Trump, through his special envoy, found a “backdoor” route to Putin via a close aide of Russian president, who had been “chatting” with the Americans about a weight-loss drug.
Partizan basketball players are set to play a new EuroLeague match, with Maccabi Tel Aviv visiting Belgrade Arena for the 18th round of the EuroLeague.
Komentari 57
Pogledaj komentare