Vaterpolo

Subota, 07.02.2009.

22:14

Partizan savladao Eger

Vaterpolisti Partizana pobedili su Eger 11:9 (2:2, 3:0, 3:2, 3:5) u četvrtom kolu grupe D Evrolige.

Pobedom nad mađarskim predstavnikom Partizan je obezbedio plasman u četvrtfinale vaterpolo Evrolige. S druge strane Eger se oprostio od daljeg takmičenja. O prvom mestu u grupi odlučiće duel protiv Vašaša koji je takođe obezbedio plasman među osam najboljih. Najefikasniji kod srno-belih bio je Andrija Prlainović sa četiri gola, a tri je postigao Filipović. Kod Egera najbolji su bili Baranji i Varga sa po tri gola.

Nakon izjednačenog prvog perioda Partizan je drugi odigrao bez greške dobivši četvrtinu bez primljenog gola završivši poluvreme 5:2. U drugom delu igre Mađari su prišli na 5:4, ali je Partizan dodao gas i povisio na 8:4. Ponovo je usledio pad domaćina što Eger koristi i ponovo prilazi na -1 (9:8), ali je srpski šampion ipak priveo utakmicu kraju, a poslednji pogodak poslao je iskusni Jugoslav Vasović sa skoro pola terena.