Nedelja, 14.09.2014.

16:16

Lajović izgubio, Filip odlučuje

Dušan Lajović izgubio je od Somdeva Devarmana 1:6, 6:4, 4:6, 6:3, 6:2, pa je Indija izjednačila na 2-2 protiv Srbije u okršaju za ostanak u Svetskoj grupi DK.

Odlučujući okršaj igraće Filip Krajinović i Juki Bambri.

Lajović je fantastično počeo meč, u prvom setu izgubio je samo jedan gem i sve je išlo po planu do završnice drugog seta. Iako smo u skoro svakom gemu gledali brejk lopte, odlučio je samo jedan brejk, Devarmanov u poslednjem gemu – 6:4.

U trećem setu domaći teniser poveo je sa 3:0, ali je Dušan uspeo da preokrene i da povede sa 2-1 u setovima.

Uslovi za igru bili su teški, Lajović se fizički mučio i nije se kretao baš najbolje, ali je meč i dalje bio neizvestan. Niz brejkova u četvrtom setu zaključio je Devarman, pa je na kraju uspeo da izbori peti set.

U trećem gemu odlučujućeg seta Indijac je napravio brejk, a u sledećem gemu Lajović je propustio šansu da uzvrati. To se ispostavilo presudnim, pošto je Devarman napravio još jedan brejk i potom došao do pobede.