Petak, 04.09.2009.

22:47

US: Prošli Del Potro, Conga i Čilić

Plasman u treće kolo petog dana US opena obezbedili su Del Potro, Conga, Beneto, Berdih, Simon, Čilić i Ferero.

Izvor: B92, zvanični sajt

Autor:B92, zvanični sajt

Šesti nosilac Huan del Potro je u eliminisao Jirgena Melcera 7:6, 6:3, 6:3, a slično je učinio i Žo-Vilfrid Conga protiv Jarka Nieminena (7:5, 6:3, 6:4). Marin Čilić je protiv Džesija Livajna preokrenuo rezultat i slavio 4:6, 2:6, 6:0, 6:3, 6:0, a identičan podvig napravio je Huan Karlos Ferero protiv Filipa Pečnera. Žil Simon je lako dobio Belučija, a Tomaš Berdih je izgubio set protiv Sebalosa.

Del Potro je u prvom setu imao težak zadatak protiv levorukog Melcera, koji je u prvoj rundi izbacio Marata Safina. Austrijanac je prvi došao do brejka, ali je prednost ispustio katastrofalnim smečom u šestom gemu.

Ušlo se u taj brejk, a Melcer je poveo 3-0 posle tri greške Argentinca iz bekhenda. Del Potro je uspeo da se vrati u igru, ali je Austrijanac posle dobre servis-volej igre došao do set lopte. Ispostaviće se da je to bio prelomni momenat susreta, Del Potro je asom neutralisao set loptu, a potom uzeo i set.

Početkom drugog seta Melcer je imao tri uzastopne brejk prilike, ali se šesti nosilac provukao, zatim uspostavo kontrolu nad mečom i došao do zaslužene pobede.

"Nisam dobro počeo, ali vremenom sam zaigrao bolje sa osnovne linije. Poboljšao sam servis tokom drugog i u trećem setu i na kraju sam igrao mnogo bolje nego u prvoj rundi, što je dobro za nastavak turnira", izjavio je Del Potro.

Argentinac će u trećoj rundi igrati sa boljim iz meča Kolerer – Kuevas.

Žo-Vilfrid Conga je napravio 45 direktnih poena i iskoristio sve tri brejk prilike u meču sa Jarkom Nieminenom, što mu je donelo meč sa Benetoom u trećoj rundi.