Rukomet

Četvrtak, 29.07.2010.

12:14

Juniorke devete na SP

Juniorke Srbije zauzele su deveto mesto na rukometnom prvenstvu sveta u Južnoj Koreji, pošto su u Gvangžuu savladali selekciju Španije 32:26 (17:13).

Do 15. minuta prvog poluvremena igra je bila izjednačena, da bi kod rezultata 9:9 seriju od pet uzastopnih golova za tim Srbije otvorila Željka Nikolić.

Ona je na kraju utakmice bila i naš najbolji strelac sa sedam pogodaka. Španjolke su do kraja utakmice "jurile" rezultat, uspevši samo da u osmom minutu drugog dela dođu na dva gola zaostatka (20:18).

Najbolji strelac utakmice bila je Španjolka Marta Lopes sa osam postignutih golova.

Srbija: Risović, Ribičić 1, Rabata 1, Popović 2, Obradović 1, Radoičić 6, Filipović, Vasić 1, Radojević, Čolić, Georgijev, Nikolić 7, Tomanić, Živković 5, Cvijić 5, Trifunović 3.

Španija: Gera, Lopes 8, Ferer, Eskribano 1, Muhika, Arderius 2, Simon, Menendes, Deskalso, Doiro 3, Martines 7, Karera, Masijas 1, Čaves 2, Olasagasti, Enhelmo.