B92 Sport Peking 2008 Rezultati
Veslanje
17. avgust 2008.

Veslanje - žene, osmerac finale

1. SAD (Erin Kafaro, Lindzi Šup, Ana Gudejl, El Logan, En Kamins, Suzan Francija, Kerolajn Lind, Kerin Dejvis, Meri Vipl) 6:05,34 minuta
2. Holandija (Femke Deker, Marlis Smulders, Nijenke Kingma, Rolin Repeler van Dril, Anemarike van Rumpt, Helen Tanger, Sara Sigelar, Anemik de Han, Ester Vorkel) 6:07,22
3. Rumunija (Konstanca Burčika, Viorika Suzanu, Rodica Marija Šerban, Eniko Barabas, Simona Dumitrita Musat, Joana Kristina Papuk, Georgeta Andrunaće, Dojna Ignat, Elena Georgesku) 6:07,25
4. Kanada (Heder Mandoli, Andrijana Morin, Sara Bonikovski, Ešli Bržožovič, Romina Stefančić, Bafi Vilijams, Darsi Markart, Džejn Rambal, Lesli Tompson - Vili) 6:08.04
5. Velika Britanija (Karla Ešford, Bet Rodford, Luisa Riv, Elis Frimen, Nataša Pejdž, Sara Vinkles, Džesika Edi, Kejti Grivs, Kerolajn O'Konor) 6:13.74
6. Australija (Polin Freska, Bruk Pretli, Seli Kejho, Natali Bejl, Elizabet Kel, Kejt Hornsi, Sara Tejt, Sara Hard, Elizabet Petrik) 6:14.22


17. avgust 2008.

Veslanje - muškarci, osmerac sa kormilarom finale

1. Kanada (Kevin Lajt, Ben Ratlidž, Endrju Birns, Džejk Vecel, Malkolm Hauard, Dominik Sajterle, Adam Krik, Kajl Hemilton, Brajan Prajs) 5:23,89
2. Velika Britanija (Aleks Partridž, Tom Stalard, Tom Lusi, Ričard Edžington, Džoš Vest, Alester Hitkout, Met Lengridž, Kolin Smit, Ejser Nederkot) 5:25,11
3. SAD (Bo Hupman, Met Šnobrič, Mika Bojd, Vajat Alen, Denijel Volš, Stiv Kopola, Džoš Inman, Brajan Volpenhajn, Markus Mek Elheni) 5:25,34
4. Holandija (Majndert Klem, Rodžer Blin, Olivijer Sigelar, Jozef Klasen, David Kuiper, Mičel Stinman, Olaf van Andel, Diderik Simon, Piter Virsum) 5:29,26
5. Poljska (Sebastijan Kosjorek, Mihal Stavovski, Patrik Bžežinski, Slavomir Kruškovski, Vojćeh Gutorski, Marcin Bžežinski, Rafl Hejmej, Mikolaj Burda, Danijel Trojanovski) 5.31, 42
6. Australija (Dejvid Denis, Semjuel Loh, Džejms Čepman, Tom Lorih, Džeremi Stivenson, Džejms Tomkins, Semjuel Konrad, Stiven Stjuart, Marti Rebdžons) 5:35,10


17. avgust 2008.

Veslanje - muškarci, skul četverac finale

1. Poljska (Adam Korol, Marek Kolbovič, Mihal Jelinski, Konrad Visilevski) 5:41,33
2. Italija (Rosano Galtarosa, Simone Raineri, Luka Agamemnoni, Simone Venijer) 5.43,57
3. Francuska (Žonatan Kefik, Sedrik Bere, Žilijen Bahen, Pjer Žan Peltije) 5.44.34
4. Australija (Brendan Long, Kris Morgan, Danijel Nunan, Džejms Mek Re 5:44,68
5. SAD (Džejmi Šreder, Metju Hjuz, Sem Stit, Skot Golt) 5:47,64
6. Nemačka (Kristijan Šrajber, Rene Bertram, Hans Grun, Stefan Kriger) 5:50,96


17. avgust 2008.

Veslanje - žene, skul četverac finale

1. Kina (Tang Bin, Đin Zivej, Si Ajhua, Žang Jangjang) 6:16,06 minuta
2. Velika Britanija (Eni Vernon, Debi Flud, Frensis Huton, Ketrin Grejndžer) 6:17,37
3. Nemačka (Brita Opelt, Manuela Luce, Katrin Boron, Stefani Šiler) 6:19,56
4. Ukrajina (Svitlijana Spirjukova, Tetjana Kolesnikova, Olena Olefirenko, Natalija Lialčuk) 6:20,02
5. SAD (Lija Pernel, Lindzi Majer, Jen Kaido, Margot Šamvej) 6:25,86
6. Australija (Zoe Aphil, Ember Bredli, Keri Hor, Ejmi Ivs) 6:30,05


17. avgust 2008.

Veslanje - muškarci, laki četverac finale

1. Danska (Tomas Ebert, Eskild Balšmit Ebesen, Mats Kristijan Kruse Andersen, Morten Jorgensen) 5:47, 76 minuta
2. Poljska (Pavel Randa, Bartlomijedj Pavelčak, Miloš Bernatajtiš, Lukaš Pavlovski) 5:49, 39
3. Kanada (Lejn Brambel, Džon Bir, Majk Luis, Lajam Parsons) 5:50,02
4. Francuska (Žan Kristof Bet, Fabijan Tilije, Frank Solforosi, Gijom Reno) 5:51, 22
5. Velika Britanija (Džejms Lindzi Fin, Pol Metik, Ričard Čembers, DZzejms Klark ) 5:52,12
6. Holandija (Gerard Van der Linden, Ivo Snajders, Pol Drus, Maršal Godšal) 5:54,06.


17. avgust 2008.

Veslanje - muškarci, laki dubl skul finale

zlato: Zek Purčis, Mark Hanter (Velika Britanija)
srebro: Dimitrios Mugios, Vasilejos Polimeros (Grčka)
bronza: Mats Rajnhold Rasmusen, Rasmus Nikolaj Kvist Hansen (Danska)


17. avgust 2008.

Veslanje - žene, laki dubl skul finale

1. Kirsten van der Kolk, Marit van Eupen (Holandija) 6:54, 74
2. Sana Sten, Mina Nieminen (Finska) 6:56, 03
3. Melani Kok, Trejsi Kamerun (Kanada) 6:56,68
4. Berit Anika Karov, Mari Luiz Dreger (Nemačka) 6:56,72
5. Su Dongsijang, Ju Hua (Kina) 7:01, 90
6. Krisi Biskitzi, Aleksandra Cijavu (Grčka) 7:04, 61


subota 22. februar 2020.
Discipline
Veslanje

Medalje

  Država Zlatne medalje Srebrne medalje Bronzane medalje Ukupno
1. Kina Kina 51 21 28 100
2. Sjedinjene Američke Države Sjedinjene Američke Države 36 38 36 110
3. Rusija Rusija 23 21 28 72
4. Velika Britanija Velika Britanija 19 13 15 47
5. Nemačka Nemačka 16 10 15 41

Fantasy fudbal
Igra: Virtuelni selektor, kreiraj svoj košarkaški tim