Utorak, 30.12.2014.

23:02

EL: PAO u finišu slomio Makabi

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Makabi u Atini sa 83:76 u prvoj rundi E grupe Top 16 faze Evrolige.

Izvor: SO

Autor: SO

Domaće je predvodio Esteban Batista sa 16 poena (6-9 iz igre) i 6 skokova, Džejms Gist i Ej-Džej Sloter upisali su po 15 poena, a odličan je bio bivši košarkaš Crvene zvezde Demarkus Nelson sa 12 poena (4-7 iz igre, 3-4 penali) i po 5 skokova i asistencija. Dijamantidis je dodao 11 poena i 7 asistencija.

Kod ’Ponosa Izraela’ istakli su se Brajan Rendl sa 18 poena i 8 skokova, zatim Nejt Linhart takođe sa 18 poena (4-6 za tri), a Aleks Tajus imao je 14 poena i 11 skokova. Džeremi Pargo dao je 8 poena, uz slabih 4-14 iz igre, ali je dodao 6 skokova i 9 asistencija.

Panatinaikos u sledećem kolu igra sa Barselonom u gostima, a Makabi dočekuje Crvenu zvezdu.

Tim iz Tel Aviva bio je odličan u prvom poluvremenu, igrom u tranziciji i odličnim šutom stvorio je prednost, a u jednom trenutku bilo je i +13 (35:22).

Međutim, PAO se potom probudio, Batista je održao tim u igri, a serija od tri trojke (Janković-Dijamantidis-Nelson) približila je domaće na -4 na poluvremenu (43:39).

Makabi, koji je na ovom meču igrao bez povređenog Devina Smita, ponovo se razigrao na početku drugog poluvremena, lako je dolazio do koša, a posledica toga bila je nova dvocifrena prednost (64:54).

Ekipa Duška Ivanovića nije se predavala, zategla je odbranu, malo-pomalo topila prednost gostiju, da bi posle trojke Slotera bilo nerešeno na nešto manje od šest minuta do kraja (68:68).

U tim trenucima igralo se tvrdo, a PAO bacanjima Nelsona i Batiste dolazi do +4 (74:70) na nešto više od dva minuta do kraja.

Linhart uzvraća trojkom, ali napadi Makabija bili su bezidejni i uglavnom su se svodili na igru ’jedan na jedan’. Tako je PAO čuvao prednost, a meč je prelomljen pogotkom Dijamantidisa za 80:75 na 15 sekundi do kraja.

Na kraju je i Sloter pogodio trojku uz zvuk sirene, pa je konačni rezultat ujedno i najveća razlika koju su ’Zeleni’ stvorili tokom meča.