Utorak, 30.12.2014.

20:47

Erceg vodio Galatasaraj do pobede

Košarkaši Galatasaraja savladali su Žalgiris kod kuće sa 78:69 u prvom kolu E Grupe Top 16 faze Evrolige.

Izvor: SO

Autor: SO

Domaćin je zbog suspenzije igrao pred praznim tribinama, a tim iz Kaunasa vodio je u dobrom delu meča – sredinom treće četvrtine bilo je i +8 (47:39).

Međutim, Galatasaraj je na krilima Ercega uhvatio priključak već do kraja treće četvrtine, da bi dobrom odbranom u poslednjoj deonici izbegao neizvesnu završnicu.

Srpski košarkaš Zoran Erceg predvodio je Galatasaraj sa 14 poena (3-5 iz igre, 7-7 penali), 5 skokova i po 2 asistencije i ukradene lopte, Sinan Guler upisao je 14 poena (5-13 iz igre) i 7 skokova, Karlos Arojo imao je 12 poena i 5 asistencija, a Kerem Gonlum dodao je 10 poena i 6 skokova.

Vladimir Micov, drugi srpski košarkaš u redovima Galate, postigao je 8 poena (1-6 iz igre, 6-6 penali), uz po 2 skoka i ukradene lopte.

Kod Žalgirisa se istakao Džejms Anderson sa 15 poena (6-12 iz igre) i 5 skokova, Robertas Javtokas zabeležio je 12 poena i 6 skokova, a Gudaitis je dodao 11 poena.

U drugom kolu Žalgiris na svom terenu dočekuje Albu, dok Galatasaraj gostuje Realu u Madridu.