Utorak, 10.05.2011.

19:11

SL: Radnički pao u Vizuri

Košarkaši Mega Vizure napravili su iznenađenje u 11. kolu Superlige jer su u prvom meču dana sa 106:103 (20:24, 20:32, 36:27, 30:20) ekipu Radničkog.

Kragujevčani su imali veliku prednost polovinom trećeg perioda (72:55), ali su sjajnom završnicom četvrtine, i odličnom igrom na otvaranju poslednje, igrači Vizure preokrenuli rezultat i u penal završnici stigli do tek treće pobede u ligi.

U veoma efikasnom meču igrači oba tima su odlično šutirali iz igre, čak 13 pojedinaca je duel završilo sa 10 ili više poena, dok je njih devet imalo dvocifren indeks korisnosti.

Briljirao je Vizurin BrankoMilosavljević sa 22 poena i 9 asistencija (indeks 30), a pratio ga je Marko Luković sa 16 poena (7/10 za dva) i 7 skokova. 14 poena imali su Vasilije Micić i Nikša Nikolić, dok su po 10 ubacili Aleksandar Mitrović, Stevan Jelovac i Dušan Čentekin koji je ostvario “dabl-dabl“ sa 11 skokova.

Sa druge strane, Radničkom nije pomogla odlična partija Marko Čakarevića sa 22 poena, po 7 skokova i asistencija, ali i 5 izgubljenih lopti. Majkla Li je ubacio 20 poena uz 7 skokova, a 19 uz 6 uhvaćenih lopti imao je Nenad Sulović. 12 je dodao Stiven Marković, a po 10 Miletić i Jereminov.

Vizura je za dva šutirala 54%, a Radnički još bolje 60. Devet trojki postigli su domaći (19 pokušaja), a gosti 11 (26 šuteva). Presudio je dominacija u skoku Beograđana (40-26).

Radnički je sa 32:20 u drugom periodu stekao odličnu prednost koja je trajala do polovine trećeg perioda. Odličnom završnicom Vizura se vratila u igru, a onda serijom 11:3 na startu poseldnje preokrenula rezultat i poveo 87:86.

Vizura je u nastavku održavala minimalnu prednost, pa je usledila drama u završnom minutu ove veoma efikasne utakmice. U penal završnici mirniji su bili domaći igrači koji su penalima Milisavljevića i Mićića poveli 104:101, a posle koša Šulovića ponovo je Milisavljević bio siguran sa slobodnih bacanja.

Radnički je imao poslednji napad, ali Majkl Li nije uspeo da pogodi trojku za produžetak. Kragujevčani su sada bez šansi za drugo mesto pred plejof, a porazom su ugrozili i treću poziciju, ali i zakomplikovali situaciju u borbi za mesto u završnici.