Poraz Partizana u Zadru

Košarkaši Partizana izgubili su od Zadra u gostima rezultatom 74:65 u derbiju 17. kola NLB lige.

Izvor: Saša Ozmo

Nedelja, 18.01.2009.

20:24

Srpski šampion je zabeležio drugi poraz u sezoni, ali je i dalje prvi sa 15 pobeda i dva poraza. Zadrani su sada četvrti sa skorom 12-5. Najefikasniji kod ’crno-belih’ bio je Uroš Tripković sa 21 poenom (8-18 iz igre), a centri Partizana imali su 'dabl dabl' učinak, Lazmi 11 poena (4-12 iz igre) i 12 skokova, Vraneš po 10 poena i uhvaćenih lopti. Domaće je predvodio Ružić sa 18 poena i 7 skokova, a Dikson imao je 16 poena.

Tim Duška Vujoševića veoma loše je šutirao iz igre – 20 od 48 za dva i 4 od 24 za tri poena. Toliko niske procente Partizan nije uspeo da nadokanadi ni uobičajenom dominacijom u skoku – 41, od toga čak 19 ofanzivnih, naspram 32 uhvaćene lopte Zadrana (8 u napadu).

U nedavno otvorenoj dvorani „Višnjik“ prvi put je gostovao srpski klub, a gledalište je bilo puno – devet hiljada ljudi. U prvoj četvrtini bilo je mnogo grešaka na obe strane, a timovi su teško dolazili do protivničkog koša.

Ružić je ubacio šest poena u početnom periodu, koji je i završen njegovim poenima – 19:14. Raspoloženi sa druge strane bili su Tripković i Lazmi, koji su držali Beograđane u igri.
Nošeni podrškom sa tribina, Zadrani su igrali brže nego inače u napadu, a u odbrani su bili požrtvovaniji. To je rezultiralo dvocifrenom viškom posle trojke Rančića i koša Ružića (31:21).

Lazmi i Tepić su bili najzaslužniji za seriju Partizana 10:3, ali je Ružić ponovo preuzeo odgovornost i povisio prednost na 38:31 pred 15-minutni odmor.

Dvema uzastopnim trojkama (Veličković i Tripković) gosti su uhvatili priključak, ali nikako nisu uspevali da pređu u vođstvo, najviše zbog previše promašenih ’zicera’ usled nedostatka koncentracije. Zadar je brzopletost uzrokovanu velikom željom za pobedom nadokanadio borbenošću, a ’crno-beli’ su bili vidno umorni.

Domaći su definitivno prelomili meč na dva minuta pre kraja, kada je Gečevski u polukontri pogodio trojku za 67:58. Partizan je do kraja pokušao da se vrati u igru presingom i brzim šutevima za tri, ali bilo je prekasno. Zadar je tako zabeležio vrlo bitnu pobedu u borbi za fajnal-for.

Sledeće kolo na programu je sredinom naredne sedmice, a Partizan u sredu od 19 časova dočekuje Zagreb.