Subota, 18.11.2017.

17:15

Salah prestigao Faulera i ušao u istoriju "Redsa"

Mohamed Salah je dao dva gola za Liverpul do poluvremena protiv Sautemptona i uspeo da prestigne Robija Faulera kao momak koji je najbolje otvorio sezonu u PL.

Izvor: MLJ

Autor: MLJ

Salah prestigao Faulera i ušao u istoriju
Getty Images

"Redsi" do poluvremena protiv Sautemptona imaju prednost 2:0, a Salah je pogađao u 31. i 41. minutu.

Prvi gol je naročito impresivan, sa ivice kaznenog prostora levicom u malu mrežu ali je značajnije jer se Salah tim golom izjednačio sa Robijem Faulerom po broju golova na prvih 12 mečeva sezone - osam.

Samo desetak minuta, jedno dobro ubacivanje i dodavanje Kutinja je bilo potrebno Egipćaninu da po drugi put matira golmana "Svetaca" Forstera, te da prestigne Faulera.

Na 18 utakmica za Liverpul je dao 14 golova i upisao nekoliko asistencija, a sa devet golova je bar privremeno izbio ispred Harija Kejna i Serhija Aguera (po osam) na čelu liste strelaca Premijer lige.