Sreda, 05.04.2017.

22:49

Konte srušio Pepa, gol Markovića, preokret Spursa

Fudbaleri Čelsija nadigrali su Mančester Siti 2:1 u derbiju 31. kola Premijer lige i zadržali sedam bodova prednosti nad prvim pratiocem Totenhemom.

"Plavci" su "građane" slomili u prvom poluvremenu pogocima Edena Azara, a potom potpuno zatvorili prilaze svom golu, što bledi gosti nisu uspeli da reše.

Domaćin je poveo već u desetom minutu preko Belgijanca, ali Serhio Aguero poravnava u 26. Međutim, nije prošli ni deset minuta, Fernandinjo je napravio penal, Kabaljero je odbranio, ali ne i odbitak.

Malo je nedostajalo da se Čelsi vrati na +10, ali je Totenhem uspeo da savlada Svonsi 3:1, iako je gubio do 88. minuta na Britaniji.

Svonsi je poveo već u 11. minutu preko Ratlidža i hrabro odolevao žestokom pritisku gostiju iz londona. Međutim...

Dva minuta pre kraja Dele Ali konačno uspeva da savlada Fabijanskog, što je potpuno uništilo sampouzdanje domaćinu, "Pevci" koriste momentom i u nadoknadi vremena stižu do sva tri poga, pogocima Sona i Eriksona.

Posle tri meča bez pobede, konačno je slavio Arsenal. "Tobdžije" su bile ubedljive u gradskom protiv Vest Hema sa 3:0. Tim Arsena Vengera je u poslednjih pola sata probio otpor "čekićara" pogocima Ezila, Volkota i Žirua, za poravnanje sa Mančester Junajtedom na petoj poziciji na tabeli.

Novi kiks napravio je Liverpul iako je imao u rukama pobedu nad Bornmutom. Gosti su poveli na Enfildu preko Afobea, ali Kutinjo i Origi donose preokret na pola sata pre kraja.

Kada se očekivala rutinska završnica "redsa", usledio je hladan tuš, Džošua King tri minuta pre kraja koristi odbitak i poravnava na konačnih 2:2. To je tim Jirgena Klopa i definitivno izbacilo iz trke za šampiona, jer sada zaostaje 12 bodova za Čelsijem.

Svoj prvenac u PL u dresu Hal Sitija postigao je Lazar Marković, koji je izjednačio protiv Midlzbroa posle čeka je usledio preokret "tigrova" za 4:2 i beg iz zone ispadanja. Marković je pogodio desetak minuta nakon što je Negredo doneo vođstvo Borou.

Posle preokreta je slavio i Sautempton, sa 3:1 protiv Kristal Palasa, a ceo meč za domaćina odigrao je Dušan Tadić.