Subota, 23.05.2015.

20:11

Juve udaljio Napoli od LŠ

Fudbaleri Juventusa nadigrali su Napoli 3:1 i skoro uništili šanse rivala da se u poslednjem kolu bori za plasman u Ligu šampiona.

Kolo pre kraja Napoli zaostaje tri boda za Lacijom, koji dočekuje gradskog rivala Romu u nedelju, pa bi mu bod osigurao treće mesto.

Juve je do velike pobede za dodatnu dozu sampouzdanja pred finale LŠ stigao pogocima Roberta Perejre u prvom, te Stefana Sturara i Simeonea Pepea u drugom poluvremen. David Lopes je u međuvremenu izjednačio rezultat, ali nije imao snage da iznenadi šampiona.

Napoli je bolje počeo meč i prvi zapretio golu rivala, ali Iguain nije uspeo da pogodi glavom. Do desetog minuta Juve je preuzeo kontrolu meča, i to mu je donelo prednost.

Kingsli Koman je sjajnim pregledom igre pronašao Roberta Perejru, koji je bio pribran u kaznenom prostoru, te loptu poslao pored desne stative.

Dvadesetak minuta kasnije Pogba sjajno gađa iz slobodnog udarca, ali za malo iznad prečke. U petom minutu nastavka gosti stižu do izjednačenja.

Kvadvo Asamoa je igrao rukom u kaznenom, ali Đanluiđi Bufon zaustavlja šut Lorenca Insinjea. Ipak, na odbijenu loptu je natrčao David Lopes i zatresao mrežu.

Isto igrač je umalo doneo preokret 20 minuta pre kraja, ali ga je ovaj put sprečio Bufon. Kazna stiže osam minuta kasnije preko Stefana Sturara. Sjajno ga je proigrao Alvaro Morata, a on loptu smešta pored leve stative.

U samoj završnici gostu su preko Gabijadinija propustili priliku da opet izjednače, da bi u nadoknadi vremena Migel Britaos napravio penal i dobio crveni karton, jer je udario glavom u nosi Moratu. Simone Pepe sa bele tačke postiže prvi gol posle trogodišnjeg posta u Seriji A.