Subota, 11.04.2015.

20:06

Atletiko kontroverzno do boda

Fudbaleri Malage i Atletiko Madrida odigrali su nerešeno u čudnoj utakmici u okviru 32. kola španske Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Gosti iz prestonice su poveli, Andalužani su preokrenuli, ali su onda oštećeni jer je Atletiko do boda došao iz čistog ofsajda.

Ekipa Dijega Simeonea treća je na tabeli sa 66 bodova, dok je Malaga sedma sa 46 osvojenih bodova.

Posle izjednačenog početka prvi pogodak videli smo u mreži Malage u 25. minutu – Games je izveo aut u šesnaesterac, golman Kameni je napravio veliku grešku i ispustio je loptu tačno pred gol, a tamo ju je dočekao Grizman i postigao gol.

Međutim, u 37. minutu domaći stižu do izjednačenja – Fernando Tores teško trese protivničke mreže, ali je posle kornera reagovao kao centarfor Malage i savladao je svog golmana Oblaka.

Na početku drugog poluvremena po odličnu šansu na obe strane propustili su Huanmi i Koke, a zatim je Toresov udarac odbranio Kameni.

U 71. minutu Malaga stiže do preokreta – Amrabat je uputio loptu ka Garsija Samuelu, ona je do njega stigla uz malo sreće, a Samuel je maestralno video da je Oblak istrčao i prebacio ga je za vođstvo 2:1.

Sedam minuta kasnije Atleti stiže do izjednačenja – Raul Himenes glavom je spustio loptu do Grizmana, a Francuz postavlja konačni rezultat. Svi fudbaleri Malage burno su negodovali, a ponovljeni snimak pokazao je da su bili u pravu – Grizman se nalazio u čistom ofsajdu.

Do kraja meča smo videli pokušaje Amrabata i Nigesa, ali promene rezultata nije bilo.